YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Vural'dan Twitter hamlesi
Oktay Vural'dan Twitter hamlesi
24 Mart 2014 13:47
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, twitter yasağının kaldırılması için dava açtığını açıkladı.

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, 30 Mart’te yapılacak yerel seçimler öncesi MHP Büyükşehir Başkan Adayı Ali Uzunırmak ve ilçe belediye başkanlarına destek vermek amacıyla Aydın’a geldi. Sabah saatlerinde partilileriyle buluşan ve esnaf ziyareti gerçekleştiren Vural’a, Ali Uzunırmak, Efeler Belediye Başkan Adayı Recep Taner ve İl Başkanı Fevzi Köse eşlik etti.

Gündemde olan özerklik tartışmalarına tepki gösteren Oktay Vural, sosyal medyaya yer alan ve terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a ait olduğu iddia edilen ifadeleri basın mensuplarıyla paylaştı. Terör örgütünün bağımsızlık ve federasyondan asla vazgeçmediğini öne süren Vural, “Bu tablo Marksist ve Leninist terör örgütü PKK, devletin özel yetkilileriyle yaptığı toplantıda bağımsızlıktan vazgeçmediğini söylemiştir. Terörist başı Öcalan’ın bütün talepleri Erdoğan ve hükümet tarafından yerine getirilmekte ve teker teker uygulanmaktadır. Bütün bu ses kayıtları iktidar ile terör örgütü arasındaki kirli ilişkileri ortaya koymaktadır” diye konuştu.

Twitter yasağını eleştiren Vural, iktidarın yasaklarla vatandaşın özgürlüklerine darbe vurduğunu iddia etti. Bu sabah itibariyle Twitter yasağının kaldırılması için avukatı aracılığıyla İdare Mahkemesi’ne müracaatta bulunduğunu açıklayan Vural, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Anayasa’nın 26., 22., 28. ve 13. maddelerinin ihlal edildiği hem 5651 sayılı yasadaki düzenlemelere aykırı davranıldığını ve bu yönüyle erişimin engellenmesinin kesinlikle mümkün olamayacağını, topyekün engelleme yerine yasa dışı davrananlara ait hesapların kapatılması gerektiğini belirterek, yürütmenin durdurulması istemiyle dava açtım. Bakalım Türkiye’de, bu konuda Türk milletinin özgürlüğüne ve egemenliğine sahip çıkacak, bu despot anlayışa haddini bildirecek hakim ve savcılar olup olmadığını hep birlikte göreceğiz”.

 

İHA

SANADAAA...
 // YOKKİ....
senin gibilerin peşine takılarak kendilerine göya ÜLKÜCÜ diyenlere söyleyecek iki lafımız var oktay efenndiiii,,,,DHKP7C li teröriste ağıtlar yaktınız,,deniz gezmiş ve avanesinin posterleri altında memleti yakıp yıkmaya sözde devrim yapmaya yeltenenlere payandalık yaptınız,,şimdide ABD şirketlerinin memlekete saldırısına payandalık tetilçilik yapıyorsunuz,,yazıklar olsun sizin gibi ÜLKÜCÜ ye yazıklar olsunnnnnnn....Alllah aşkına bu memleket tayyibin değilll uyanınnnnnnn bu gafletttennnnnn......
24 Mart 2014 Pazartesi 17:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler