YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Vural'dan Meclis Başkanı'na dava!
Oktay Vural'dan Meclis Başkanı'na dava!
09 Nisan 2014 07:04
Oktay Vural: "Somut olarak biz diyoruz ki gerekçesiz önerge kabul edilir mi? Edilmez. O zaman zorunluluk şartı olamayan bu önerge de kabul edilmez. Bu konuda Meclis Başkanı'nı dava ettim." dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural TBMM kürsüsünden, 4 eski bakan hakkında TBMM'ye gönderilen fezlekelerin, milletvekillerinin incelenmesine izin verilmemesi üzerine, "Bu Reza Zarrab Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni nasıl parmağında oynatıyor? Somut olarak biz diyoruz ki gerekçesiz önerge kabul edilir mi? Edilmez. O zaman zorunluluk şartı olamayan bu önerge de kabul edilmez. Bu konuda Meclis Başkanı'nı dava ettim. Bizim, benim bu fezlekeleri inceleme yetkimi gasp etmiştir. Bu konuda mahkemeye de başvurdum. Siz kendinizi ne zannediyorsunuz? Yargıtay mı zannediyorsunuz? Siz Meclis Başkanısınız" dedi.

"Reza Zarrab Türkiye Büyük Millet Meclis'ini nasıl parmağında oynatıyor?"

Meclis Başkanını sert bir dille eleştiren Oktay Vural, "Yapılması gereken hangi bakanın hangi fiili. Burada Erdoğan Bayraktar'ın hangi fiili ile oyumuzu kullanacağız? Böyle bir soruşturma önergesi ile iddianame hazırlanır mı? Vekillerle neyi konuşacağız? Bu önerge başından beri Meclis Başkanı'nın yaptığı bir yanlışın devamıdır. Meclis Başkanı bu soruşturma ile ilgili savcılığın talebini, milletvekillerinin incelemesine fırsat verseydi, biz de vicdanımıza göre bu konudaki takdir hakkımızı kullanacaktık. Meclis Başkanı bizzat hakkımızı gasp etmiştir. Bu Reza ZarrabTürkiye Büyük Millet Meclisi'ni nasıl parmağında oynatıyor? Somut olarak biz diyoruz ki gerekçesiz önerge kabul edilir mi? Edilmez. O zaman zorunluluk şartı olamayan bu önerge de kabul edilmez. Bu konuda Meclis Başkanı'nı dava ettim. Bizim, benim bu fezlekeleri inceleme yetkimi gasp etmiştir. Bu konuda mahkemeye de başvurdum. Siz kendinizi ne zannediyorsunuz? Yargıtay mı zannediyorsunuz? Siz Meclis Başkanısınız. Bu konunun üzerinin örtülmesi için Meclis Başkanlığı'nın kullanılması üzüntü vericidir" diye konuştu.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler