YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Vural'dan Kılıçdaroğlu’na cevap
Oktay Vural'dan Kılıçdaroğlu’na cevap
24 Haziran 2016 16:14
MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, “Hiçbir tutum, hiçbir tercih, hiçbir politikanın MHP’de bir kırılganlığa, bir kopuşa doğru sürüklenmesine zemin oluşturması, yol açması mümkün değildir” dedi.

Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun sözlerini değerlendirerek, “Milliyetçi Hareket Partisi güçlenerek geleceğe taşıma konusundaki değerlendirmelerin bir başka mahfil yapı, bir parti tarafından fırsat olarak değerlendirilmesi ve bu konuda algı operasyonu yapılması, asıl hedefinin Milliyetçi Hareket Partisi ve milliyetçi-ülkücü dava olduğunu ortaya koymaktadır.

Dedikodu, duyularla siyaset yaparak, başkalarının değirmenine su taşıyanlar açıkçası kime hizmet ettiklerini bilmelidir ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin davasını, mensubiyetini bilmeyecek kadar da bu konuda bilgisiz ve fikirsiz olduklarını ortaya koymaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi 47 yıllık siyasi geçmişini şerefli bir şekilde sürdürmektedir ve bugün de Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsil eden milletvekilleri de 47 yıllık onurlu ve şerefli mücadelenin temsilcisi olduğu bilincindedir. Hiçbir tutum, hiçbir tercih, hiçbir politikanın MHP’de bir kırılganlığa, bir kopuşa doğru sürüklenmesine zemin oluşturması, yol açması mümkün değildir. Vazgeçilecek hiçbir insanımız, dava arkadaşımız yok. Ne söylenecekse, ne yapılacaksa MHP’nin birliği ve geleceği için olacaktır. Bu konuda algı oluşturmak, fay hatlarını derinleştirmek gibi tuzakların hepsi bozulmaya mahkumdur. MHP, bir olacak, diri olacak ve iri olacaktır. MHP'nin birliğini bozmaya kimsenin gücü yetmez” dedi.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Vural, İngiltere'deki referandum sonuçlarına ilişkin olarak, “Bu kararın önemli ölçüde hem Avrupa Birliği’nin geleceği hem de açıkçası yapılanması açısından ekonomik, siyasal anlamıyla önemli etkileri olacaktır. Birçok Avrupa Birliği ülkesinde bunun bir oluşturduğu politik, mali, ekonomik riskleri dikkat ele aldığımızda Türkiye olarak bu süreçten Türkiye’nin milli menfaatlerini de düşünerek hareket edilmesi gerektiği açıktır. Brexit kararı verildiğine göre bugüne kadar sorgulayıcı olan, Türkiye’nin milli menfaatlerini düşünen Milliyetçi Hareket Partisi menfaatler doğrultusunda iktidarı, muhalefetiyle bu stratejik kararın oluşacağı bir ortamda Turexit’in ne zaman oluşabileceği ve değerlendirilebileceği konusunu aklıselim ile ele alınması gerektiği kanaatindeyim” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftar yemeğinde ‘terörist kadar onurlu ve gururlu olmalıyız’ sözlerine yönelik olarak Vural, “Teröristin onuru ve şerefi yoktur. Bu milletin birliğini bölmek isteyenlerin, insanlarımızı öldürmek isteyenlerin, onur ve şereften uzak olduğu, insan olmaktan uzak olduğunu herkes bilmelidir. Cumhurbaşkanı’nın bu ifadesinin surçü lisan olduğunu temenni ediyorum. Hiç kimse şerefli askerimizin Türk milletinin onur ve şerefini koruma yolundaki mücadelesini teröristlerle mukayese edemez” şeklinde konuştu.  

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler