YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Vural'dan Çelik'e zehir zemberek sözler
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik sözlerinden ötürü AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'e sert tepki gösterdi.
Oktay Vural'dan Çelik'e zehir zemberek sözler
15 Temmuz 2013 / 16:00 Güncelleme: 15 Temmuz 2013 / 16:05

Vural, "Dün Genel Başkanımız hakkında bu ifadeleri kullanan bir kimse Ramazan ayının nasibinden nasiplenmeyince içindeki şeytan zincirini boşaltmış ve zinciri boşaltılmış bir şeytanın dilinden çıkabilecek ifadeleri kullanmıştır." dedi.

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Hüseyin Çelik'e yüklendi. Konuşmasının başında iki dörtlük okumak istediğini söyleyen Vural, "Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır, Diploma insanın cehlini alsa da, Hamurunda varsa eşeklik baki kalır. Mevlana'nın da güzel bir sözü var: Edep aklın tercümanıdır, Herkes edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar değerlidir. Zannederim, bu sözlerin kime gittiğini, adrese teslim olduğunu takdir edersiniz." diye konuştu.

Vural, "Ne hazindir ki muhafazakâr olduğu söylenen bir partinin sözcüsü maalesef mübarek Ramazan ayının bu faziletlerinden nasibini almamış bir bedbaht. Peygamber Efendimiz bir hadisinde diyor ki; Ramazan ayı girince cennet kapılar açılır, cehennemin kapıları kapanır. Şeytanlar zincire vurulur. Ramazan'ın gerekleri yapılırsa gerçekten şeytanlar zincire vurulur. Şeytanların en azgınlarını kastediyor, onların ellerinin dillerinin bağlandığından bahsediyor… Ama dün gördük ki bu mübarek ayda, bu rahmaniyetten nasibini almayınca, kimilerinin içindeki şeytan zincirini boşaltmış. Dün Genel Başkanımız hakkında bu ifadeleri kullanan bir kimse Ramazan ayının nasibinden nasiplenmeyince içindeki şeytan zincirini boşaltmış ve zinciri boşaltılmış bir şeytanın dilinden çıkabilecek ifadeleri kullanmıştır. Her şeyden önce Cenab-ı Hak'tan bu mübarek ayda böyle zincirinden boşalmış saldırganların şerrinden tüm milletimizi korusun." dedi.

 "Testinin içinde ne varsa ağzından o akar" şeklindeki Türkmen atasözünü hatırlatan Vural, "İşte rögar kapağını açınca bu pis kokular, pis sözler maalesef mübarek Ramazan'ın muhabbetine uygun olmayan değerlendirmeler, bu rögar kapağı ağızdan çıkıyor. İçinde bu var zaten." ifadesini kullandı.

"Keçi sarhoş olunca kurda meydan okumaya başlarmış"

Vural, şöyle devam etti: "Keçi sarhoş olunca kurda meydan okumaya başlarmış. PKK ile Oslo'da, Habur'da girdiği yasak aşkın sarhoşluğundan ve bu yasak aşkın meyvesi olan açılımın sarhoşluğundan anlaşılan Hüseyin Çelik zevk almaktadır. Aslında PKK açılım çocuğunun DNA test sonuçları, böylece ortaya çıkmıştır. Görülmektedir ki PKK açılımının, PKK silahı ile girilen yasak ilişkinin, yasak meyveleri Hüseyin Çelik'i zevkten dört köşe etmektedir. Bu tablo kimin nereye oturduğunu açık ve net ortaya koymaktadır. Çelik, PKK ile girdikleri bu ihanet yolculuğunun her geçen gün deşifre olmasını örtmek, PKK yamaklığının verdiği ezikliği bastırmak adına ses çıkarmakta, gürültü yapmaktadır."

Vural, şöyle devam etti: "Sen PKK kaşığı ile Öcalan maması ile beslenen bir bedbahtsın... 51 vekil PKK ile anayasa yapmanıza engel olduğu için saldırıyorsun. 51 vekil sizin kirli ve pis pazarlıklarınızı deşifre ettiği için saldırıyorsun. Çelik şunu bilmelidir ki, MHP'ye oy veren insanlar suratına tükürse onların tükürüğünde boğulur. Ama o tükürüğün bile haysiyeti var. Senin gibi gavur parası ile beş para etmezleri o tükürük ile bile şereflendirmezler..."

"Tavrımız açık ve net"

Vural, bir gazetecinin MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'ın açıklamalarını hatırlatması üzerine, bu konu ile ilgili tavırlarının açık ve net olduğunu söyledi.

 Vural, "Uzlaşma Komisyonu çalışmalarına devam etmelidir. 48 madde artırılmalıdır. Şu anda Uzlaşma Komisyonunun çalışmalarını sabote ettirmeye ve buna kefen biçmeye kimse çalışmasın. Bu uzlaşma zemininde kimin hangi kırmızı çizgileri var, ortaya çıksın. Uzlaşılan konularda yeri zamanı geldiği zaman nasıl bir adım atılacağını, Genel Kurul'a nasıl taşınacağını konuşalım, ondan sonra kırmızı çizgiler konusunda siyasi partiler tutumlarını millete götürsün. Millet de kanaatini ifade etsin." cevabını verdi.

CİHAN

08:28
 // diline sağlik
Diline sağlik o türk düşmanina, pkk muhibbine az bile söylemişsin....
16 Temmuz 2013 08:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler