YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Vural: Teslim olmayacak, terörü yeneceğiz
Oktay Vural: Teslim olmayacak, terörü yeneceğiz
11 Ekim 2015 07:12
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Allah rahmet eylesin ama teröre teslim olmayacağız, terörün tuzağına düşmeyeceğiz, terörü yeneceğiz" dedi.

Köln Başkonsolosluğundaki seçim sandıklarında görevli partilileri ziyaret eden Vural, yaptığı açıklamada, Ankara'daki terör saldırısını vahşet olarak nitelendirdi.

Vural, "Gerçekten tarifi imkansız. Cumhuriyet tarihimizin en büyük katliamlarından biri, üzüntü içindeyiz. Allah rahmet eylesin ama teröre teslim olmayacağız, terörün tuzağına düşmeyeceğiz, terörü yeneceğiz" şeklinde konuştu.

- "Terör bizi teslim alamayacak"

Terörün asla geleceği tayin edemeyeceğini vurgulayan Vural, şunları dile getirdi:

"Güzel ülkem huzura, güvenliğe layıktır. O bakımdan terörü bir araç olarak kullanıp, amaçlarına ulaşmalarını engellemek, kamu düzenini, huzuru sağlamak, demokrasi içinde görüş ve düşüncelerimizi ifade etmemiz gerekiyor. Terör bizi teslim alamayacak, geleceğimizi tayin edemeyecek, terör örgütleri tayin edemeyecek."

Vural, Türkiye'nin terör örgütlerine karşı istihbarat zafiyeti gösterdiğini öne sürerek, yaşanan olayın ciddi bir güvenlik zafiyeti olduğunu ortaya koyduğunu savundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler