YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Vural, kanlı mücadeleyi kınadı
Oktay Vural, kanlı mücadeleyi kınadı
27 Temmuz 2013 19:58
Oktay Vural, “Mısır’da darbeci yönetimin demokratik ve barışçıl toplantılara bu şekilde kanlı müdahalesini kınıyoruz" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Bu bakımdan biran önce Mısırlıların şiddetten ve iç çatışmadan uzak duracağı bir ortama kavuşmasını diliyorum” dedi.MHP Grup Başkanvekili Vural, partisinin Kırklareli binasında yaptığı açıklamada, Mısır’daki olaylara değindi. Vural, “Mısır’da maalesef darbeci bir yönetimin barışçıl ve demokratik bir toplantı ve gösteri hakkını kullananlara yönelik şiddet kullanması sonucunda maalesef 210 Mısırlı hayatını kaybetmiş durumdadır. Mısır’da darbeci yönetimin demokratik ve barışçıl toplantılara bu şekilde kanlı müdahalesini kınıyoruz. Bu bakımdan biran önce Mısırlıların şiddetten ve iç çatışmadan uzak duracağı bir ortama kavuşmasını diliyorum. Maalesef demokrasiyi hazmedemeyenler gücü elinde tutanlar acımasızca halkı bulundukları ortamda ellerindeki güçlerle sindirmeyi amaç ediniyorlar.

MHP olarak biz demokrasi mücadelesinde bu baskı, tehdit, sindirme ve şiddeti yapanları gerçekten kınıyoruz” dedi Vural, “Şüphesiz bu gelişmeler istikametinde bu coğrafyayı dönüştürmek isteyenlerin kullandıkları araçları dikkate aldığımızda maalesef bu coğrafya uzun dönemli bir karmaşa ve kaosun içersine sürüklenmiş durumdadır. O bakımdan bu coğrafyanın istikrarsızlaştırmanın sonuçlarını gerçekten alabildiğine hissediyoruz. Bu darbeleri planlayanlar, darbeleri yapanlar devletleri ve milletleri etnik ve mezheplere göre bölerek ülkeleri yönetmek isteyen zihniyet, emperyalist düşünce maalesef alabildiğince bu coğrafyada etkin olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

İHA

20:33
 // SİLİVRİ Mİ SİSİLİVRİ Mİ?
Tamam, güzel, kınamasına kınadın da, Sisi ile Silivri'dekiler arasındaki farkı da söyleyeydin bari. Ergenekoncu millet vekiliniz ne durumda. Bu kınamayla birlikte onu da anlataydınız. Eee.. Siyaset bu. Her lafın her hareketin bir simetrisi olmalı değil mi?...
27 Temmuz 2013 20:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler