YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Vural gözyaşlarını tutamadı
MHP Grupbaşkanvekili Oktay Vural'ın acı günü... Vural, hayatını kaybeden eşi Prof. Dr. Tuba Vural'ı son yolculuğuna uğurlarken gözyaşları döktü.
Oktay Vural gözyaşlarını tutamadı
16 Kasım 2014 / 15:59 Güncelleme: 16 Kasım 2014 / 16:06

Bir süredir kanser tedavisi gördüğü GATA'da hayatını kaybeden Gazi Üniversitesi Mesleki eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuba Vural’ın cenazesi Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Gölbaşı Mezarlığına defnedildi.

Tuba Vural'ın eşi MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural cenaze töreninde gözyaşlarını tutamazken ayakta durmakta zorlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da eşi Prof. Dr. Tuba Vural’ın vefat etmesi nedeniyle MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ı   telefonla arayarak başsağlığı dileğinde bulundu. Erdoğan, Tuba Vural’ın vefatından duyduğu üzüntüyü belirterek, Tuba Vural’a rahmet, geride kalan aile bireylerine de sabır ve metanet dileğinde bulundu.

oktay_8750.jpg

Dışı sizi içi beni yakar demişti

Oktay Vural'ın 1988'de evlendiği eşi Prof. Dr. Tuba Vural kanser tedavisi görüyordu. Oktay Vural, ekim ayında verdiği bir röportajda 'Bıraktığınız o sakalların altında derin bir hüzün mü yatıyor?' sorusuna şu yanıtı vermişti: Dışı seni içi beni yakar... İmaj olsun diye bırakmadım. Zorlu bir süreç geçiriyorum. Kişisel bakım yapmaya, her gün tıraş olmaya fırsatım olmadı. İlgi odağınız farklı. Darmadağınık olmaktansa sakal bırakayım dedim.İçinde bulunduğumuz ortamın sonucu, spontane gelişti.

oktay_4459.jpg

Vural, eşinin sağlık durumunu şöyle anlatmıştı

İlk kez 2011 seçimleri öncesinde rahatsızlandı. O kemoterapi görürken ben seçim kampanyası için çalışıyordum. Tuba Hanım çok güçlü bir kadındır. “Mücadelene devam edeceksin” diyordu. Hastalığını grip, nezle gibi görüyordu. Tabii hastalıkların bir seyri var. Belli bir safhadan sonra başka türlü tebarüz ediyor, elinizde değil... Her şey iyi gidiyor derken böyle gelişti...
 
Oktay Vural "Meme kanserini atlattı derken metastaz mı yaptı?" sorusuna da şu yanıtı verdi:
 
Evet, nedenini bilmediğimiz bir şekilde tekrar nüksetti. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra büyük oğlum askere gitti. Tuba Hanım o günlerde de sıkıntılı bir dönem yaşıyordu. Birlikte Kastamonu’ya gidip onu birliğine teslim ettik. Sonra süreç daha kötüleşti maalesef. Oğlumuzun yemin törenine gidemedik. Şimdi tedavisi devam ediyor. (Bir süre duraksıyor...) Allah’a şükür..

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler