YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oktay Vural ateş püskürdü
Oktay Vural, “Adeta ‘Apo’yu kurtarma partisi’ kuranlar, bu partinin içinde yer alan siyasal partiler, aydıncıklar, kalemşörler; Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü, egemenliğini ve dilini savunan MHP’ye saldırmaktan geri kalmıyorlar" dedi.
Oktay Vural ateş püskürdü
14 Ocak 2013 / 17:07 Güncelleme: 14 Ocak 2013 / 17:11

 

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, milletin birliğine, bütünlüğüne, askerine, polisine, Kürt kökenli insanlara katliam uygulayan PKK terör örgütü elebaşısının muhatap alındığı ve onların yol haritalarının Türkiye’ye dayatıldığı bir sürecin yaşandığını söyledi. Vural, “Bu süreç içinde adeta ‘Apo’yu kurtarma partisi’ kuranlar, bu partinin içinde yer alan siyasal partiler, aydıncıklar, kalemşörler, Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü, egemenliğini ve dilini savunan MHP’ye saldırmaktan da geri kalmıyorlar. ‘Apo’yu kurtarma partisi ‘adı altında MHP’ye, milliyetçiliğe, Türk milletinin milli kimliğine, egemenlik ve iradesine karşı adeta bir saldırı başlatmışlardır” dedi.
 
MHP olarak Türk milletinin milli kimliğini, Kurtuluş Savaşı ile kurulan cumhuriyeti, Türk dilini, Türk bayrağını, üniter yapıyı korumaya ve kollamaya devam edeceklerini vurgulayan Vural, “Bugün yapılan saldırılar, MHP’ye dil uzatanlar, MHP’yi ‘bu milleti bölmek’ olarak göstermek isteyenler bilsinler ki bu milletin birliğini bölmek isteyenlerin asıl hedefi Türk milletinin direncini temsil eden MHP ve milliyetçi iradedir. Hedeflerinde Kuvayi Milliye, Erzurum Kongresi, Lozan’la yırtıp attığımız irade vardır. PKK’nın tehdidiyle, silahıyla Türk milliyetçilerini, MHP’yi ve Türk milletini suçlayan sözler sarf ediyorlar ve tehdit ediyorlar. Çünkü bunlar PKK ve BDP’nin siyasal görüşleriyle örtüşmektedir. Bunlar PKK ve yan kuruluşlarını meşrulaştıran bir işlev görmektedir” diye konuştu.
 
"Ambalajın altında bombalı paket var"
 
MHP’ye karşı olanların Türk milletinin milli kimliği, Türk devletinin bütünlüğünden rahatsız olanlar olduğunu belirten Vural, “Kürt kökenli insanlarımızı Türk milletinden koparmayın dediği için MHP’ye karşıdırlar. ‘Bin yıllık kardeşlik’ dediğimiz için karşıdırlar. Cumhuriyete karşı Lozan çerçevesinde Kürdistan dayatması yapan o günün emperyalistlerine karşı duran ecdadımızın izinde durduğumuz için MHP’ye karşıdırlar” dedi.
 
‘Demokrasi, barış, analar ağlamasın’ gibi yaldızlı sözler ve milli birlik ve kardeşlik ambalajlı paketin altında mayın ve bomba olduğunu belirten Vural, şunları kaydetti:
 
“Dün PKK’nın pimini çektiği gibi bunlar da siyasal çözüm adı altında hazırladıkları paketi, bombalı paketi Türk milletini teslim alması istenmektedir. Bu paketin içinde bölünme vardır, ayrışma vardır, eli kanlı terör örgütünün kanlı elleri vardır. Eli kanlı terör örgütünün dün emperyalistlerle cumhuriyeti kurarken yapamadıklarını, bugün AK Parti iktidarında ‘çözüm’ adı altında yapmak isteyenlerin hedefleri, amaçları vardır. Mayınlarla, silahlarla, bombayla Türk milletini ve devletini teslim alamayanlar, bugün yaldızlı paketlerle çözüm adı altında milleti ve devleti tuzağa düşürmek istiyorlar. Uzaktan kumandayla bu bombalı paketin açılmasını ve bu süreçte Türk milleti ve devletinin üniter devlet yapısının ve cumhuriyetin parçalanmasını istiyorlar, amaç budur. Maalesef bu süreç içinde devleti yönetenler uyumuştur. MHP ve Türk milleti uyumayacaktır.”
 
"Aldığın oylara ihanet ediyorsun"
 
İmralı ile görüşme sürecinde MHP’nin hedef alındığını belirten Vural, “Kanlı elleri sıkmayın dediğimiz için mi MHP’ye karşısınız? Siz kimsiniz? Kimi temsil ediyorsunuz? Sizin zihniyetiniz nedir? Kimin beslemesisiniz. Kimler bu projelere mahkum ediyor, mecbur ve mahkum musunuz? Ey AKP; bu milletten aldığın şerefli oylarla iktidara geldin. Şimdi bu milletin adını, kimliğini, dilini ve bu milletin iradesini bu coğrafyanın her yerine hakim olmasını gevşetmek istiyorsun. Aldığın oylara ihanet ediyorsun. Bu zihniyet azmettiricidir. Maalesef bu millete adeta silahtan medet umacak kadar ruhlarını ve zihniyetlerini silaha ve kana teslim etmişlerdir. MHP’ye niye saldırıyorsunuz? Türk-Kürt ayrışması olmasın dediğimiz için mi?” dedi.
 
Bugün oynanan oyunun bu milletin kardeşliğini bozmak olduğunu savunan Vural, “Çözüm değildir, kardeşlik değildir, demokrasi hiç değildir. Silaha teslim etmektir, milli değildir; çünkü emperyalizmin projesidir. Medyada bunu sorgulayanlara karşı, endişelerini belirten insanlara karşı kapsamlı bir psikolojik harekat yürütüldüğünü esefle görüyoruz” diye konuştu.
 
PKK’nın paralel devlet örgütlenmesi KCK’nın yasallaştırılmak ve meşrulaştırılmak istendiğini öne süren Vural, “Herkes aklını başına alsın” dedi. Vural, asıl acı olanın muhafazakar demokrat bir partinin ‘halklara özgürlük’ adı altında Türk milletini bölmek isteyen zihniyetlerle beraber giriştiği ‘derin koalisyon’ olduğunu belirtti.
 
Paris'te öldürülen PKK'lı kadınların cenazesi 
 
 
Vural, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Paris’te öldürülen PKK’lı kadınların cenaze törenleri ile ilgili MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Habur olmasın’ uyarısı ile ilgili bir soru üzerine Vural, “Habur’da devlet töreni hazırlanmıştı. ‘Ey Bülent Arınç, üzüntülerini bildirmek için devlet töreni hazırlamaya mı niyetiniz var?’ diye herhalde o konuya buna dikkat çekmiştir. Çünkü Habur’daki görüntü adeta bir devlet töreni eşliğinde PKK terör örgütünün bir zafer, umut nidalarıyla Türk milletine pazarlandığı bir süreçti. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımız terör örgütüyle ilgili bu süreçlere ve devletin bu süreçleri ve yapılanları masum gösterme konusundaki endişelerini paylaşmıştır. Herhalde Sayın Arınç cenaze törenine katılarak üzüntülerini bildirecektir. Çünkü öyle bir niyeti olduğunu düşünüyorum. Bu süreçleri devleti temsil eden insanların dikkatle takip etmesi gerekiyor ve bunları Türkiye’ye umut tablosu olarak sunmaması için Habur’daki o tabloyu hatırlatmak istemiştir Sayın Genel Başkanımız” şeklinde konuştu.
 
Bir gazetecinin, “MHP’ye bir saldırı var dediniz. Açık bir tehdit var mı, yoksa genel bir değerlendirme mi yaptınız?’ sorusu üzerine Vural, “Genel bir değerlendirme. Herkes nasibine düşeni alır, her şey nasip meselesi bu. Bu konuda MHP ve milliyetçilere dil uzatılması, bir terör örgütünü muhatap almadığımız için horlanmamız, suçlama gayretine girilmesi. Herkesin de bu zihniyete karşı durması gerekiyor. MHP’ye dil uzatma. Senin ne olduğunu, onların kim olduğunu biliyoruz. O ‘Apo’yu kurtarma partisi’ adı altında adı altında kurduğunuz derin koalisyonu deşifre etmeye devam edeceğiz” dedi.
 
 
İHA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler