YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okay: Herkes çok şaşıracak
CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, yarın yapılacak büyük kurultay için iddialı konuştu.Okay, CHP'nin herkesi kucaklayan bir parti olacağını söyledi.
Okay: Herkes çok şaşıracak
21 Mayıs 2010 / 15:41 Güncelleme: 21 Mayıs 2010 / 16:06

CHP, yarın yapacağı Kurultay'da fire vermemek için azami çaba gösteriyor. Delegeleri yakın markaja alan CHP'li yöneticiler seçime Kurultay'da blok liste ile gidecek.

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, yarın yapılacak parti kurultayı için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçileceğinden en küçük bir şüphelerinin bulunmadığını belirten Okay, "Kurultay için her şeyi tamamladık. Artık kurultayın başlayacağı saati bekliyoruz. Herkes çok şaşıracak. CHP her kesimi kucaklayan bir parti olacak. Hepimiz çok heyecanlıyız. İyi bir rüzgar yakaladık. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasında çok önemli bir halk desteği var." dedi.

CHP'li Okay, Kurultay'da muhtemel bir son dakika adaylığına karşı da hazırlıklı olduklarını ifade etti. Okay, bunun için delinme ihtimali olan çarşaf liste yerine daha garanti olan ve geçmişte de uyguladıkları blok liste yöntemi ile seçimin yapılacağını kaydetti. Okay, Kurultay'da bazı gerginliklerin olabileceğini de söyledi. Deniz Baykal aday gösterilmediği için bazı isimlerin Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı olduğunu hatırlatan Okay, "Muhalif milletvekillerine yönelik bir tepki olabilir. Ama bunun dışında sakin, demokratik ve medeni bir havada geçeceğini umuyorum." ifadelerini kullandı.

Okay, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aleviliğine vurgu yapılmasına da bir anlam veremediğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun adaylığını Obama'nın ABD Başkanı olmasına benzeten Okay şunları söyledi: "Şu an itibariyle inanılmaz sinerji yakaladık. Ancak belli başlı kesimlerde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alevi olduğu yönünde kasıtlı bir propaganda yürütülüyor. Bunun çok doğru olmadığını düşünüyorum. Elbette ki bazı insanların bu konudaki kaygılarını ve eleştirilerini saygı ile karşılıyorum. Bilmiyorum ama belki bu tür düşünceler bizim partide de olabilir. Ama şahsen benim böyle bir kaygım yok. Kimse de bu konuda endişe etmesin. Sayın Kılıçdaroğlu bunları aşmış Türkiye'ye mal olmuş bir isim. ABD'nin Obamalaşması olarak görmek lazım."

Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler