YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oğan'dan Bahçeli'ye kurşun sözler!
Oğan'dan Bahçeli'ye kurşun sözler!
28 Kasım 2015 00:56
MHP'de muhalefet kongre hazırlıklarını sürdürüyor. MHP'de genel başkanlık için adaylığını ilk açıklayan isim olan Sinan Oğan, Bahçeli'nin yorulduğunu söyleyerek, 1 Kasım sonrası oluşan tablonun MHP için yürek sızlattığını söyledi.

MHP'de genel başkanlık için adaylığını açıklayan Sinan Oğan, Bahçeli'nin 18 yıldır partiyi yönettiğini söyleyerek, yorulduğunu iddia etti. Kim Bahçeli'ye karşı adaylığını açıklasa, ya ajanlık ya da hainlikle suçlandığını söyleyen Oğan, 7 Haziran için de iddialı konuştu.

MHP'de genel başkanlık için aday olacağını açıklayan Iğdır eski Milletvekili Sinan Oğan, Habertürk TV'de soruları cevapladı.

İşte Sinan Oğan'ın açıklamalarından bazı satır başları;

"Milliyetçi Hareket Partisi'nde soğru gitmeyen şey iktidar olmamasıdır. Eğer Milliyetçi Hareket Partisi, yarım asırlık bir partiyle ve hala iktidar olamıyorsa içinde bir öz muhasebe yapması lazım. İç hesaplaşmasını yapması lazım. Eğer her şey yolunda gitseydi Milliyetçi Hareket Partisi 5 ay gibi bir sürede 80 milletvekilini yarıya indirmezdi. Her şey yolunda gitseydi meclis oturma düzeninde PKK'nın bile gerisine düşmezdi, Türk milletinin kalbini sızlatmazdı.

"BAHÇELİ YORULMUŞTUR"

Milliyetçiliğin müzelik bir durumunun olmadığını ve milliyetçiliğin çağdaş değerlerle harmanlanması gerektiğini ifade ediyorum. Sorun milliyetçilikte değil, sorun MHP'nin yönetim anlayışının yanlışlığında. Sayın genel başkan 18 yıldır partiyi yönetiyor, yorulmuştur. Vakit geçirmeden bunları değiştirmemiz lazım. 7 Haziran'da ben olsaydım, partimiz yüzde 16,5 değil yüzde 30'un üzerinde oy alırdı.
 

OĞAN'DAN İDDİALI SÖZLER

MHP'nin terörle mücadele politikasını sosyal ve mali boyutla, dış kaynakları kesecek diplomasiyi ortaya çıkaracak şekilde genişleteceğiz. Bu hükümet suni, hormonlu bir hükümettir. MHP alternatif oluşturamadığı, CHP 25 bandında olduğu için iktidar olmuştur. Biz ekonomiden, çevreye, sosyal politikalara her alanda Milliyetçi Hareket Partisi vaat ediyoruz. Türkiye’nin her ilini gezeceğiz. Teşkilatı olmayan tek bir il dahi bırakmayacağız."

HABERTÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler