YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oğan: 'Kongre için hukuki işlemleri başlatacağız'
Oğan: 'Kongre için hukuki işlemleri başlatacağız'
16 Ocak 2016 21:06
Eski MHP Iğdır Milletvekili ve MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan, kongrenin toplanması için makul bir süre bekledikten sonra gerekli hukuki işlemleri başlatacaklarını söyledi.

Oğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Kim ne kadar imza toplarsa toplasın, kongre 18 Mart 2018’de’ açıklamalarına yönelik dün MHP Genel Merkezi’ne 543 imza verdiklerini ifade ederek, “Delegenin imzası ve ülkücünün iradesi elbette ki yok sayılamaz. Makul bir süreyi bekledikten sonra da gerekli hukuki işlemleri de başlatacağız” dedi.

Sinan Oğan, ATO Congresium’da düzenlenen 10. Ankara Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Oğan, 'muhalif kanatın MHP’ye teslim ettiği 543 imza geçerli olacak mı?' sorusuna, “Elbette ki geçerlidir, delegenin imzası ülkücünün iradesidir. Delegenin imzası ve ülkücünün iradesi elbette ki yok sayılamaz. 

Minimum 250 imza yeterli imza verilmesi yeterliyken dün 543 imzayı her üç aday teslim etti. Makul bir süreyi bekledikten sonra da gerekli hukuki işlemleri de başlatacağız. Burada herhangi bir sorun söz konusu değil. Sayın genel başkanı bu delege yaklaşık 10 ay önce seçmişti. 

Yine aynı delege bu defa bir an önce tüzük kurultayı istiyor. Bunu yok saymak mümkün değildir” yanıtını verdi.

Bu süreçten sonra makul bir süreci bekleyeceklerini kaydeden Oğan, “Hukuki yollara başvuracağız. Genel başkan malumunuz bize kurultay salonu yerine mahkeme salonlarını gösterdi. 

Biz isterdik genel başkan bize mahkeme salonlarını göstermesin, madem mahkeme salonlarını gösterdi. Ülkücü iradenin tecellisi için gerekirse hukuk yoluyla gerçekleştireceğiz. Önümüzde bir hukuk süreci olacak” diye konuştu.

Oğan ayrıca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. 


İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler