YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'ODTÜ'nün direncini kıramayacaklar'
'ODTÜ'nün direncini kıramayacaklar'
25 Aralık 2012 12:28
CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, ODTÜ'de yaşananlarla ilgili, ''Şimdi hedef ODTÜ'dür. ODTÜ'nün direncini kıramayacaklardır. Biz sonuna kadar ODTÜ'nün yanındayız'' dedi.

Acar, partisinin İstanbul Milletvekili Celal Dinçer ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ODTÜ'nün hedef yapıldığını savunarak, YÖK'ün soruşturma başlattığını, 12 üniversitenin de ''bir anlamda ODTÜ'yü kınayan'' açıklamalar yayımladığını anımsattı.

ODTÜ'deki ''polis şiddeti nedeniyle öğrencilerin ve üniversite yönetiminin suçlandığını'' iddia eden Acar, şunları söyledi:

''Bunu anlamak mümkün değil. Üniversiteler akıldan, bilimden yana olmalıdır. Eleştirel düşüncenin yanında olmalıdır. Üniversitelerin görevi dindar, kindar, itaatkar gençlik yetiştirmek değildir. Üniversitelerin görevi her ortamda başbakanları alkışlayacak gençler yetiştirmek değildir. Üniversitenin görevi düşünen, sorgulayan, araştıran özgür gençler yetiştirmektir.'' 

Türkiye'nin bir akıl tutulması sürecinden geçtiğini belirten Acar, ''Şimdi hedef ODTÜ'dür. ODTÜ yönetimi ve gençliğidir. ODTÜ'nün direncini kıramayacaklardır. Biz sonuna kadar ODTÜ'nün yanındayız. ODTÜ dönüştürülmek isteniyor. Buna izin verilmemelidir. Herkesin ODTÜ'nün yanında olması gereklidir'' diye konuştu.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler