YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan’ı yargılayan hakim o partide
Öcalan’ı yargılayan hakim o partide
09 Şubat 2015 23:08
Abdullah Öcalan’ı yargılayan ve mahkum eden mahkeme başkanı Yargıtay Onursal Başkanı Turgut Okyay İşçi Partisi’ne katıldı.

Bir süre önce İşçi Partisi’ne katılan ve Abdullah Öcalan’ı İmralı’da sorgulayan Albay Hasan Atilla Uğur’un ardından, Öcalan’ı yargılayan ve mahkum eden mahkeme başkanı Yargıtay Onursal Başkanı Turgut Okyay’da İşçi Partisi’ne katıldı.

İşçi Partisi’nin Türkiye’nin birlik ve bütününü savunan, ilkelerine bağlı laik demokrat tek parti olduğunu söyleyen Okyay, partiye katıldığından dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “Ülke sorunlarını bilen, çözüm arayan gerekirse gözünü budaktan sakınmayan siz değerli insanların arasında bulunmak bana çok büyük mutluluk veriyor. Yaşlı olduğuma bakmayın ben kendimi 50 yaşında hissediyorum, ölünceye kadar da partiye hizmet edeceğim” diye konuştu.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye’nin en önemli ihtiyacının adalet reformu, hukuk devleti olduğunu söyleyerek, “Milli hükümetin en önemli görevlerinden biri o adalet reformunu, hukuk devletini ancak tecrübeli, birikimli, vicdanlı kadrolarla insanlarla kurabiliriz. Bu açıdan size Türkiye açısından yargının övünç kaynağını ve hayatını adalete, hukuk devletine vermiş ve cumhuriyet yargıcının en önde gelen örneklerinden Sayın Turgut Okyay’ı tanıtıyorum. Okyay, önümüzdeki dönem bir milli hükümette yargı reformunu gerçekleştirmek üzere bugün İşçi Partisine üye olmuştur. Cumhuriyet yargısını ayağa kaldıracağız. Türk yargısını Okyay’a emanet edebiliriz. Onun için müjdeli bir gündür” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından bir gazetecinin Öcalan’ın yargılanma sürecini sorması üzerine, Okyay, “Yargılama aşaması ile ilgili incir çekirdeğini kadar bir kusur bulamadı bütün Avrupa. 770 basın ve televizyon kuruluşu izledi. Hiç kimse incir çekirdeği kadar bir şey bulamadılar. 3-4 gün devam ettiler, örnek bir yargılama yapılıyor diye çoğu daha sonra gelmediler” cevabını verdi.

'İmralı'da Öcalan'ı sorguladığı' kaydedilen emekli albay Hasan Atilla Uğur'un da bulunduğu törende konuşmaların ardından Perinçek, Okyay’a işçi partisi rozeti taktı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler