YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'da Eyüp Peygamber'in sabrı var
Barış ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkan Yardımcısı Hamit Geylani, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine cevap verdi.
Öcalan'da Eyüp Peygamber'in sabrı var
16 Ekim 2013 / 17:32 Güncelleme: 16 Ekim 2013 / 21:49

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Hamit Geylani, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine cevap vererek, “Kürt halkı da ‘nereden inceldiyse oradan kopsun’ derse Başbakan ne yapacak?” dedi.

Saat 14.30’da BDP Yüksekova İlçe Başkanlığı’nda başlayan bayramlaşmaya Hamit Geylani, BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, Yüksekova Belediye Başkanı Ercan Bora, Esendere Belediye Başkanı Hurşit Altekin, BDP Hakkari İl Başkanı Rahmi Kurt, BDP İlçe Başkanı Nail Durmaz’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Hamit Geylani, Türkiye’de devam eden çözüm sürecine değindi. Yaşanan süreçte artan karakol sayısına dikkat çeken Geylani, Başbakan Erdoğan’ın önceki gün BDP’ye yönelik sarf ettiği, “BDP’nin İmralı’yla arasının açılıp açılmamasından çok, verdiği mesajlarla Adalet Bakanlığımızla arayı açmamasına dikkat etsin. Bu dozda giderse, böyle bir görüşmenin ipleri kopar. Çünkü böyle sınırı aşan ve tahrik kokan mesajlara hükümet olarak biz de evet diyemeyiz” sözlerini hatırlatarak, “Peki Allah korusun, Kürt halkı da dese ki ‘nereden inceldiyse oradan kopsun’ o zaman Başbakan ne yapacak?

Fakat Kürt Halk Önderi Sayın Öcalan, Eyüp Peygamber’in sabrına sahiptir, koparmayacaktır. Erdoğan’ın da gücü yetmez bunu koparmaya. Çünkü Kürt halkı bu demokrasinin sonuna kadar gitmesini istiyor. Sadece Kürt halkı değil Türk halkı da sonuna kadar istiyor. O nedenle Erdoğan’ın ve çevresinin gücü yetmez bu barış sürecini koparmaya. Ama bir şey daha vardır. Kürt halkında Eyüp Peygamber’in sabrı var. Ama sabrın da selametin de bittiği bir nokta vardır. Yani o sabır gelmiş buraya kadar, kimse o sabrı taşırmaya teşebbüs etmesin, yoksa onun altında kendisi ezilir, siyasette de insanın iradesinde de seçim sandığında da yok olur” dedi.

Geylani, seçim sürecinin değerlendirdikten sonra tüm katılımcıların bayramını kutladı. Toplantıya katılan bazı vatandaşlar da Geylani’ye ilçede yaşanan bazı sorunları aktardı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler