YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan açıklamasına MHP'den sert tepki
"Abdullah Öcalan'ı takdir ediyorum" diyen Şırnak Valisi İpek'in o sözleri TBMM'ye taşındı.
Öcalan açıklamasına MHP'den sert tepki
02 Haziran 2014 / 21:22 Güncelleme: 02 Haziran 2014 / 21:23

Şırnak Valisi Hasan İpek'in, Abdullah Öcalan'ı takdirle karşılamasına MHP'den sert tepki geldi. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya "Şırnak Valisi hakkında yaptırımınız olacak mı?" diye sordu.

Vali ne demişti?

Vali İpek'in, Uluslararası Tasarım Olimpiyatları Proje Yarışması'nda dereceye giren öğrencileri kabulünde söylediği, "Çözüm sürecini bu aşamaya getiren Başbakanımız Tayyip Erdoğan'ı ve bu konuda ciddi gayretleri olan Abdullah Öcalan'ı takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum" sözlerini, TBMM'ye taşıdı.

Şehit ve Gazi yakınlarını rahatsız etti

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığı'na yazılı soru önergesi veren MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, valinin sözlerinin toplumun büyük bir bölümünü, özellikle de şehit ailelerini ve gazileri rahatsız ettiğini vurguladı. İçişleri Bakanı Ala'ya, "Ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olan eli kanlı bir teröristi takdir etmesinden dolayı Şırnak Valisi hakkında bir yaptırımınız olacak mıdır?" diye soran

Türkkan, şu soruları yöneltti:

Şırnak Valisi Hasan İpek’in sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yaklaşık 40 bin kişinin katili terörist başı ne yapmıştır da Türkiye Cumhuriyeti’nin bir valisinin takdirini kazanmıştır?

PKK terör örgütü de Şırnak Valisi’nin takdirini kazanmış mıdır?

Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmemesi için canını veren aziz şehitlerimiz Şırnak Valisi için ne ifade etmektedir?

Şırnak Valisi’nin bebek katilini takdir etmesi sözde çözüm sürecinin bir parçası mıdır?

Ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olan eli kanlı bir teröristi takdir etmesinden dolayı Şırnak Valisi hakkında bir yaptırımınız olacak mıdır?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler