YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O vekilden ilk açıklama
AK Parti'den istifa eden Şanlıurfa Milletvekili Cevheri, istifa gerekçesini açıkladı. İşte Cevheri'nin açıklaması..
O vekilden ilk açıklama
27 Ekim 2010 / 16:30 Güncelleme: 27 Ekim 2010 / 16:38

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Sabahattin Cevheri, AK Parti'den istifa etmesinin, ''seçmenlerine verdiği sözlerin arkasında durmasının, kendi duruşunun ve doğrularının tartışılmaz bir sonucu olduğunu'' kaydetti.

Cevheri, AK Parti'den istifasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

2002'de Şanlıurfa'dan Bağımsız Milletvekili olarak girdiği TBMM çatısında, büyük bir özveriyle yerine getirmeye çalıştığı milletvekilliği görevini, 2003'ten itibaren AK Parti Milletvekili olarak vatanına ve milletine olan değişmez vazife duygusuyla bugüne kadar devam ettirdiğini bildirdi.

Cevheri, şunları kaydetti:

''26 Ekim tarihi itibariyle, şerefimle ve haysiyetimle devam ettiğim ve her zaman üyesi olmaktan gurur duyduğum partimden kendi isteğimle istifa etmiş bulunuyorum. İstifa kararım, seçmenlerime verdiğim sözlerin arkasında durmamın yanı sıra, kendi duruşumun ve doğrularımın da tartışılmaz bir sonucudur. Verdiğim kararın doğru ve geri dönülmez olduğuna yürekten inanmaktayım.

Sayın Başbakanımın ve milletvekili arkadaşlarımın bana gösterdiği güven ve desteğe çok teşekkür ediyorum; partime herhangi bir kırgınlığımın olmadığını da sözlerime ekliyorum.

Milletvekilliği görevime Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili olarak devam edeceğim.'' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler