YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O sözlere sert tepki
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ'ın, genel afla ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.
O sözlere sert tepki
17 Mayıs 2012 / 14:31 Güncelleme: 17 Mayıs 2012 / 14:34

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ'ın, ''PKK'ya yönelik genel af'' söylemine ilişkin, ''Bir yanda vatan evlatları şehit düşerken, diğer yanda şehitlerimizin kanını döken insanlık artıklarını ödüllendirme ve ödün verme arayışları karşılaşabileceğimiz en vahim trajedilerden birisi olmuştur'' değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ'ın, ''PKK'ya yönelik genel af'' söylemini eleştirdi.

''Bir yanda vatan evlatları şehit düşerken, diğer yanda şehitlerimizin kanını döken insanlık artıklarını ödüllendirme ve ödün verme arayışları karşılaşabileceğimiz en vahim trajedilerden birisi olmuştur'' ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli, şöyle devam etti:

''En son olarak Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bağlı Kuzuculu Beldesi yakınlarındaki Amanos Dağlarından gelen acı haber milletimizin yüreğini yakmıştır. PKK'lı canilerin saldırısıyla iki mehmetçiğimiz şehit olmuş ve birisi de yaralanmıştır. Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet; ailelerine, silah arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı diliyor, PKK terör örgütünün hunhar eylemlerini tüm gücümle lanetliyorum.

Bu çerçevede vatanımızı bölmenin, milletimizi ayrıştırmanın ve bin yıllık kardeşlik bağlarını koparmanın hesaplarını yapan melun ve bölücü zihniyetin iyice fütursuzlaştığı anlaşılmaktadır.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''PKK silah bırakırsa operasyonlar durur'' sözlerinin ''bölücü örgütü aklamak ve teröristleri affetmek amacına matuf olduğunu'' ileri süren Bahçeli, ''Zira sözde Kürt sorunun çözümü kapsamında, Başbakan'ın bizatihi talimatıyla bir haftadır çalışmalarda bulunan beş AKP milletvekilinden birisi olan Mardin Milletvekilinin beyanları bunu güçlendiren delillerle doludur. AKP zihniyeti anlaşıldığı kadarıyla sonunda dilinin altındaki baklayı çıkarmıştır'' değerlendirmesinde bulundu.


-''Erdoğan, bu konu hakkında milleti bilgilendirmelidir''-


Hükümetin terör örgütü PKK militanlarının bağışlanması elebaşlarının başka ülkelere gönderilmesi ve siyasi afla taltif edilmesine yönelik çalışmalar içinde olduğunu iddia eden Bahçeli, ''Bu gelişmeler Habur kafasının, İmralı zihniyetinin, Kandil zehrinin ve bölücülük mikrobunun AKP marifeti ve himmetiyle saman altından su yürüttüğünü göstermektedir'' ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan'dan bu konu hakkında milleti bilgilendirmesini isteyen Bahçeli, bununla birlikte ''Oslo görüşmelerinin'' de detaylarının kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini kaydetti.

Bahçeli, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

''PKK'yı temize çıkarmak, dökülen şehit kanlarını silmek ve etnik nifakı meşrulaştırmak amacıyla neredeyse seferberlik ilan ettiği görülen iktidarın, Türk milletinin başına çuval geçirmek ve varlığına kefen giydirmek için her şirret yola başvurduğu, her adi oyuna müracaat ettiği artık gizlenemeyecek kadar meydandadır. Öyle ki anadilde eğitim korosu, bölücü ittifakın şeref fukarası yüzleri ve bunlara kol kanat geren AKP hükümeti Türkiye'yi sonu meçhul bir zindana hapsetmek ve burada da yok etmek için eylem ve fikir birliği içindedir. AKP ile PKK'nın mayınlı, silahlı ve kurşunlu pazarlıklarının, maalesef tüm karanlık noktaları bu açmaza işaret etmektedir.

Bu itibarla Türk milleti bu rezilliklere daha fazla muhatap kalmamalı ve tezgah altı sürdürülen hain emelleri muhakkak ve şaibesiz bir biçimde Başbakan'dan duymalıdır.

Unutulmamalıdır ki, Milliyetçi Hareket Partisi olduğu sürece Türk vatanı harabeye, Türk milleti etnik kalıntıya asla dönüştürülemeyecek, Türkiye Cumhuriyet'i hasar alsa da yere düşmeyecektir. Bunun için ne bedel ödenmesi gerekiyorsa gönül huzuruyla yerine getirilecektir. Terörün affedilmesi için tertibat içinde olan gafiller, yeni yetme ihanet erbabı ve BOP kartvizitli yıkım memurları bunları asla aklından çıkarmamalıdır.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler