YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'O' soruya ilginç yanıt
Eski CHP lideri Deniz Baykal, düğüne katılmak üzere geldiği Konya'da gazetecilerin sorularını cevapladı. Dersim olaylarıyla ilgili bir soruyu cevaplayan Baykal, " Birileri bunun tadını çıkarıyor olabilir ama bizim böyle bir anlayışımız yok"dedi.
'O' soruya ilginç yanıt
20 Kasım 2011 / 13:32 Güncelleme: 20 Kasım 2011 / 13:35

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Dersim olaylarının tekrar gündeme getirilmesiyle ilgili, ''Türkiye'nin ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin önüne bir kurt yumağı atıp, Türkiye'nin enerjisini kendi iç çekişmelerine çekmek isteyebilirler. Ama bizim böyle bir anlayışımız yok'' dedi.

Baykal, eski Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Yakıcı'nın oğlu İbrahim Özkan Yakıcı'nın düğününe katılmak için geldiği Konya'da, Mevlana Müzesi'ni ziyaret etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, parti içi siyasi konulara girmemeye çalıştığını söyledi.

''Mevlana ziyareti sırasında bir siyasi kavga yapmayalım'' diyen Baykal, bir gazetecinin ''Dersim Olayları''nın tekrar gündeme getirilmesine ilişkin sorusu üzerine, şunları kaydetti:

''Birileri bunun tadını çıkarmak istiyor olabilir. Öyle anlaşılıyor. Türkiye'nin ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin önüne bir kurt yumağı atıp, Türkiye'nin enerjisini kendi iç çekişmelerine çekmek isteyebilirler. Ama bizim böyle bir anlayışımız yok.''

Baykal, Mevlana Müzesi ziyaretinin ardından Ankara'ya hareket etti.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler