YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O sanatçılar da Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday belirleme sürecinde yaptığı 'Büyük Uzlaşı' toplantısına katılan sanatçılar Ekmeleddin İhsanoğlu adının o gün hiç konuşulmamasına tepki gösterdi.
O sanatçılar da Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi
19 Haziran 2014 / 09:27 Güncelleme: 19 Haziran 2014 / 09:36

Cumhurbaşkanlığı adayını belirlemek için Kılıçdaroğlu’nun ‘Büyük Uzlaşı’ toplantısına katılan bazı sanatçılar Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adının hiç geçmediğini söyledi.

Aksesuar olduk

Edip Akbayram (Sanatçı): "Toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir isim söylemedi. Ama bizleri oraya çağırıyorsunuz, düşünce alışverişinde bulunuyorsunuz. Açıklanan isimle bize bir noktada saygısızlık yapıldığını düşünüyorum. Biz de bir tiyatronun aksesuarı olduk. Bugünkü hükümete kardeş bir cumhurbaşkanı olacak. Her kesimi, her inancı, her politikayı kucaklayan, cumhuriyetin temel değer ve ilkelerine değer veren, yurttaşlar arasında ötekileştirmeye karşı olan ve her kimliğe saygı duyan bir cumhurbaşkanı istedik biz. Açıklanan çatı aday bizi üzdü.”

İhsanoğlu lail ve Atatürkçü değil

Tarık Akan (Sanatçı): “Toplantıda Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adı hiçbir şekilde geçmememişti. Ben yalnızca laik ve demokrat bir kişinin cumhurbaşkanı olmasını istiyorum. İhsanoğlu’nun bu çerçevede uygun bir isim olduğunu sanmıyorum. Kendisinin laik ve Atatürkçü olduğunu sanmıyorum.”

Çatı aday çok riskli

Orhan Alkaya (Sanatçı): “Toplantıda daha çok prensipler konuşuldu. Bazı isimler dile getirilmişti ama Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adı hiç telafuz edilmedi. Ben kişisel olarak çatı adayı fikrinin çok riskli olduğunu düşünenlerdenim.”

uyan
 // n.s
O buyulu dunyadan cikip gercekleri gorun...
19 Haziran 2014 Perşembe 13:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler