YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O partiler kaosa böyle çanak tuttular
O partiler kaosa böyle çanak tuttular
09 Ekim 2014 08:15
HDP'nin 'sokağa çıkın' çağrısıyla birlikte terör yandaşları, sokakları savaş alanına çevirdi. Başta HDP milletvekilleri ve çeşitli STKlar, sosyal medyadan olayları kışkırtmayı tercih etti.

IŞİD'in Kobani'ye girmesini bahane edenlerin protesto çağrıları, provokatörleri hareke geçirdi. Başta HDP milletvekilleri ve STKlar olmak üzere pek çok sosyal medya hesabından yapılan çağrılar ülkeyi yangın yerine çevirdi. Milletvekilleri, '7'den 70'e bütün halklarımızı sokağa, alan tutmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz' gibi kışkırtıcı içeriklerle halkı terörize etti. Sosyal medyadan yaptıkları çağrılarlra sokakları yangın yerine çeviren provokatörler, tek merkezden emir almışçasına sürekli kışkırttı.

CHP'liler eyleme koştu

#KobaneİcinSokağa etiketiyle sosyal medyada örgütlenen terörize gruplar, milletvekillerinden ve farklı partilerden de destek aldı. CHP Beyoğlu Gençlik hesabından, 'Kobane halkı yalnız değildir. IŞİD'li teröristlere karşı sınırımızdaki insanlar direnişte.

Beşiktaş ve Kadıköy'de eyleme gidiyoruz' ifadelerine yer verildi. CHPli gençlerin Kobane adı altında ülkeyi yangın yerine çevirenlere destek vermesini doğru adım olarak nitelendiren Gazeteci Enver Aysever, 'CHP gençleri 'Gezi Dirilişi'nin duygusunu kavramış ve Kobane konusunda hassas davranıyor' dedi. CHP'li Sezgin Tanrıkulu ise "Gezide Yaratilan Vicdan ile Kobane duyarlılığını ortaklaştıralım" ifadelerini kullandı.

HDP'liler ön saflarda

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, 'Erdoğan bu politikalar ile Ortadoğu halkına, Kürt halkına düşmanlık ediyor' derken, HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ise 'Son sözü direnenler söyler. Halkların özgürlüğü için direnlere selam olsun #BîjîBerxwedanaKobanê #BîjîBerxwedanaRojava' ifadelerine yer verdi. HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan da süreç ile tehdit etti. Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, 'Kürtlerin bu tarihi direnci zaferle sonuçlanıncaya kadar her yol Kobaniye, her sokak Kobaniye çıkar' dedi. Tayfun Talipoğlu, Pelin Batu, Kadri Gürsel, CHP'li Hüseyin Aygün gibi isimler de attıkları tvitlerle adeta sokaktaki yangına odun taşıdı.

 

YENİ ŞAFAK

Sizlere soruyorum?!
 // Muhafız
Sizin gibi halkı sokaklara dökerek kaos ortamı yaratmaya çalışan şer..sizlere soruyorum, neden önceden Suriye'de 300 bin insan beşar Esad tarafından katledilirken, öldürülürken sesiniz çıkmıyorduda, kimyasal silahlarla çoluk çocuk, kadın demeden acımasızca katledilirken, öldürülürken sesiniz çıkmıyorduda, şimdi IŞİD belası kobanide Kürtleri öldürmeye başladığındamı sesiniz çıkıyor, yoksa önceden öldürülenler sünni olduğu için mi umurunuzda değildi? Sizin gibi şer..sizle, insan ayrımı yapar..!! ...
09 Ekim 2014 Perşembe 15:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler