YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O konuşma başına dert açtı
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na dava açacağını açıkladı. Kılıçdaroğlu son grup toplantısında Demir'e 'savcı bozuntusu' demişti.
O konuşma başına dert açtı
07 Mayıs 2014 / 06:50 Güncelleme: 07 Mayıs 2014 / 06:54

Vatan'da yer alan habere göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu 'sehven' ifadeye çağıran İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir bir televizyon kanalında canlı yayına katıldı.

Kılıçdaroğlu'nun 'sen kimsin' sorusuna yanıt

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Savcı Demir'e "sen kimsin" sözlerine Savcı Demir'den yanıt verdi. Demir, "Ben Kahramanmaraşlı savcı Mehmet Demir'im. 1983 İstanbul Hukuk Mezunuyum" dedi.

"Dosya sehven bana gönderildi"

Savcı Demir, "Benim böyle bir muameleye maruz kalmamın temel nedeni 17 Aralık darbe girişimlerine ilk karşı çıkan savcı olmamdır. Kılıçdaroğlu'nu UYAP'a 'şüpheli' olarak kaydeden ben değilim. Dosya sehven bana gönderilmiş" ifadelerini kullandı.

"1700 dosya işleme konulmamış"

Savcı Mehmet Demir, Kılıçdaroğlu dosyası ile ilgili şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu dosyası, görevlendirildiğim Uzlaştırma Bürosunda bir anda önüme konulan 1700 dosyadan önce sisteme girilmiş. Benden önceki savcının işleme koyduğu dosyadaki şüpheli ve şikayetçi isimlere uzlaşma için davet gönderilmesini istedim.

"Şüpheli" Kılıçdaroğlu ile birlikte şikayetçi olan Bilal Erdoğan'a da "uzlaştırma" için davet gönderilmiştir. Dosya UYAP'a benden önce kaydedilmiş ve Kılıçdaroğlu'nun "milletvekili" olduğu dikkate alınmamış. Sayın Kılıçdaroğlu'na davet gönderilmesi tamamen sehven yapılmış bir işlemdir. Kılıçdaroğlu'nun hakkımda söylediği "savcı bozuntusu" ve "tetikçi" sözleri hakaret suçudur. Suç duyurusunda bulunacağım"

Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir kendisine "savcı bozuntusu" diyen Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

EY KILIÇDAROĞLU!!!!!!!!!!!!!!!!!1111
 // SERDOGAN
Sen toplum içinde bir şahsı bu kadar küçük düşüremessin.dolayısyla sen adam değilsin..........................................
07 Mayıs 2014 Çarşamba 09:41
08:14
 // Maliki
Buda saldırıyor
Sanırım cehepe liler toptan hastalığa yakalandı önlerine geleni ısırıyorlar
Bununda aşısı varmı ona bakın
Yoksa fazla bulaşmayonız...
07 Mayıs 2014 08:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler