YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O kanalın sahibi: Bize tek kuruş gelmedi!
emal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında Maslak Sheraton Otel'de Artı1 kanalı için para toplandığı haberlerinin ortaya çıkmasının ardından Kanalın sahibinden bomba bir açıklama geldi: Bize tek kuruş bile gelmedi!
O kanalın sahibi: Bize tek kuruş gelmedi!
08 Ocak 2015 / 09:23 Güncelleme: 08 Ocak 2015 / 09:27

CHP, kendi gündeminden bir türlü çıkamadı! Anamuhalefet partisindeki krizler filmleri aratmadı. Önce Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile Mustafa Sarıgül birbirine girdi! Tehditler ve mafya iddiaları CHP'nin ilk gündem maddesi haline geldi.

Takvim'in haberinde yer alan iddiaya göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partiye yandaş bir televizyon kurulması için düğmeye bastı. Bunun için İstanbul'daki Sheraton Maslak Otel'de bir toplantı yaptı.

Kılıçdaroğlu Artı1 adlı TV kanalı diriltmek üzere havuz oluşturacaklarını açıkladı. Söz konusu kanalın başına gazeteci Uğur Dündar'ın getirileceğini açıkladı. Bunun için küçük belediyelerden 500'er bin, Ataşehir ve Sarıyer'den 2'şer milyon dolar istedi. CHP'li başkanların çoğu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak'ın Levent'teki ofisine gidip paraları ödedi.

Her şeyi gördüm

Peki o paralar nereye gitti? Herkes bu sorunun cevabını merak ederken Artı1'in sahibi Altan Ertürk, Takvim'e konuştu. "Bize tek bir kuruş bile gelmedi" diyen Ertürk, şunları söyledi: "Kanalı almadan önce Artı1 adına para toplandığı dedikodusunu ben de duydum. Ben daha çok işin medya boyutuna şahit oldum. Komisyoncu, şantajcı gazetecilik neymiş maalesef bunları gördüm. Bu kişilerle de yollarımı hemen ayırdım."

Eski başkanlardan büyük tepki

Artı1 kanalı için paraların Erdoğan Toprak'ın ofisinde toplandığı belirtilmişti. Ancak Toprak "Aday olamayan bazı kişiler intikam duygusuyla hareket ediyor. Her seçim kaybedenin iftirasına alet olmamak lazım. Bunlar seçim kaybedenlerin hezeyanıdır" demişti. İşte Toprak'ın bu sözlerine eski belediye başkanları büyük tepki göstermişti. İşte o tepkiler:

- Bakırköy Eski Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen: Erdoğan Bey, delegelerin oylarıyla Parti Meclisi'ne bile seçilememiş biridir. Eğer yargı, olaya müdahil olursa herkesin söyleyecek bir çift sözü vardır.

- Maltepe Eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin: Hırsızlar, yani minareyi çalan, kılıfı hazırlar. Ne kadar çaldığını söylesin, biz de ona göre hezeyanımızı söyleriz. Hezeyanımız çalınan paralardır, Kazanmayan seçim değil.

- Adalar Eski Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu: Kemal Kılıçdaroğlu zaman zaman toplantılar yapar ve belediyelere davetiye gönderirdi. Ancak bizim gibi maddi durumu yetersiz olan belediyelere davetiye gönderilmezdi.

Parti tabanı rahatsız

Kılıçdaroğlu tarafından 2013'ün Ekim ayında Sheraton Maslak Otel'de yapılan ve CHP'li vekiller Bihlun Tamaylıgil, Umut Oran, Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin ve Oğuz Kaan Salıcı'nın da katıldığı bu toplantı partide büyük rahatsızlık yarattı. CHP'liler "Yönetim konuyla ilgili bir açıklama yapmalı" diyerek genel merkeze rahatsızlıklarını iletti.

 

TAKVİM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler