YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ilde Ekmeleddin İhsanoğlu'na büyük şok!
Çorlu'da CHP adına cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için 'sakıncalı aday' bildirisi dağıtan gençler gözaltına alındı.
O ilde Ekmeleddin İhsanoğlu'na büyük şok!
26 Temmuz 2014 / 22:30 Güncelleme: 26 Temmuz 2014 / 21:50

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için 'sakıncalı aday' ibaresi ile broşür dağıtan 2'si çocuk 6 kişi, CHP Çorlu İlçe Başkanlığı'nın şikayeti üzerine polis tarafından yakalandı. Bu kişiler ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, el konulan broşürlerin altında Trakya Atatürkçü Demokratlar Platformu yazdığı görüldü.
 
Nusratiye Mahallesi'nde 2'si çocuk 6 kişi üzerinde Trakya Atatürkçü Demokratlar Platformu yazan ve Cumhurbaşkanı Ekmeleddin İhsanoğlu aleyhinde sözler bulunan broşürler dağıttı. Bunu gören bazı vatandaşlar da CHP Çorlu İlçe Başkanlığı arayıp ihbarda bulundu. CHP Çorlu İlçe Başkanvekili Doğukan Dağ, ihbarlar üzerine mahalleye gelerek broşür dağıtanları tespit ettikten sonra polisi aradı. Kısa sürede gelen polis ekipleri broşür dağıttığı öne sürülen 2'si çocuk 6 kişiyi CHP Çorlu İlçe Başkanlığı'nın şikayeti üzerine ifadeleri için polis merkezine götürdü.
 
CHP İlçe Başkanvekili Doğukan Dağ, çok sayıda partilinin ilçe başkanlığını arayarak Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu aleyhine broşür dağıtımının yapıldığını bilgisi üzerine harekete geçtiklerini belirterek, "Gün içerisinde çok sayıda partilimiz Nusratiye Mahallesinde partimizin adına adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu aleyhine broşür dağıtıldığını söyledi. Bunun CHP adına dağıtımının yapıldığının da belirtilmesiyle biz hemen o mahallede dağıtım yapan kişileri aramaya başladık. Kısa sürede dağıtım yapan çocukları bulduk. Kendileri bunu CHP adına dağıtıyoruz' deyince durumu polise bildirip şikayetçi olduk" dedi.
 
Milletvekili tepki gösterdi
 
CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ise dağıtılan broşürlere tepki göstererek, 6 kişinin broşürleri provokasyon amaçlı dağıttığını söyledi. Köprülü, "Trakya insanı, Trakya'da yaşayan insanlar ve sosyal demokratlar Tekirdağ ilinde Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy vermiyor algısını yaratarak başka bir adaya avantaj sağlamaya çalışıyorlar. Kendilerini ne sosyal demokratlıkla, ne de Atatürkçülükle hiçbir alakaları yoktur. Sadece kendileri bir adayı sahte isimlerle, sahte derneklerle karalayarak araya bir propaganda yapmak istediler" diye konuştu.
 
Serbest bırakıldılar
 
CHP Çorlu İlçe Başkanlığı'nın şikayeti üzerine polis merkezine götürülen ve kimlikleri açıklanmayan İstanbul Esenler İlçesi nüfusuna kayıtlı 6 kişi verdikleri ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
 
Broşürlerde ne var?
 
El konulan ve üzerinde Trakya Atatürkçü Demokratlar Platformu yazılı broşürlerde, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için 'sakıncalı aday' ifadesine yer verilerek, arka yüzünde ise 'Sosyal demokrat seçmene, sosyal demokrasiye ve Cumhuriyetin değerlerine ihanet anlamına gelecek Emsalettin, Ekmel, Ekmeleddin, Ekmeloğlu ya da adı her neyse dayatmasına. Atatürkçülüğün ve CHP ideolojisinin bitişinin ilanı anlamına gelen alternatif ortaya koymaktan aciz, teslimiyetçi politikalara itirazım var' yazıları yer aldı.

260720141710507587974_2.jpg

 

bayram senligi
 // kara murat derki!
brosurdeki metnin tamami yokmuydu burda yayinlasaydiniz. tam bayram senligi.
erbakan icin slogan atarken "ne sagciyiz ne solcu, hak yolcuyuz hak yolcu" diyorduk. simdi bu ekmel bey icin benzer bir slogan yapsak ayni ses uyumuyla nasil biter acaba? "hem sagciyim hem solcu, biiiip biiiip yolcuyum biiip biiip yolcu" nasil?
(biiiip yazan yerler herkesin kendi istedigi gibi doldurula bilir)...
27 Temmuz 2014 Pazar 09:08
22:37
 // AK GENÇLİK (FAHRİ)
Bizce bir mahsuru yok. Her şey seçimlere kadar... Ekmeğini eline verip, evine göndereceğiz. Afiyetle yesin. İsterse, tohumluk bakliyat, hububat ve nebatat da verebiliriz....
26 Temmuz 2014 22:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler