YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O hain 'paralel yapı'...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi bahçesindeki "Geleneksel MÜSİAD Türkiye İftarı"na katıldı.
O hain 'paralel yapı'...
29 Haziran 2014 / 23:27 Güncelleme: 29 Haziran 2014 / 23:30

Başbakan Erdoğan, "Kurdukları komplolarla eski Türkiye'yi yeniden diriltmek için kirli işlerin içerisine girenler var. Kusura bakmasınlar, artık Türkiye eski Türkiye değil" dedi. Başbakan Erdoğan MÜSİAD Türkiye İftarı programında katılımcılara seslendi...

Erdoğan, "Sizlerle birlikte çok önemli bir adımı attık, çok önemli bir gayretin içerisine girdik. El ele verdik, omuz omuza verdik ve şunu büyük bir memnuniyetle, iftiharla söylüyorum, çok iyi biliyoruz ki değerli kardeşlerim; artık Türkiye eski Türkiye değil. Eski siyaseti özleyenler, eski iktisadi düzeni özleyenler, kaybettikleri imtiyazlarını yeniden almaya çalışanlar var. Kurdukları komplolarla, tuzaklarla, tezgahlarla eski Türkiye'yi yeniden diriltmek için kirli işlerin içerisine girenler var. Kusura bakmasınlar, artık Türkiye eski Türkiye değil" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Türkiye'nin istikrar içinde, güven içinde, kardeşlik içinde hem ekonomik olarak hem siyaseten hem sosyal olarak hem de demokratik olarak büyüyebileceğini, dünyada iddia sahibi bir ülke olabileceğini ispat ettik. Biz 'yeni Türkiye' dedik. Biz 'büyük Türkiye' dedik. Bu hedeflere inandık, bu hedeflerin peşinden kararlılıkla yürüdük ve Türkiye'yi bugün bu hedeflere çok daha yaklaştırdık" diye konuştu.

Faiz politikalarını kabul etmiyorum

Erdoğan, "Merkez Bankasının faiz politikalarını, bir Başbakan olarak kabul etmiyorum. Sadece bağımsız olduğu için tabii müdahale yetkimiz yok ama kabul etmiyorum. Niye kabul etmiyorum? Faiz oranlarının bu denli yüksek olduğu bir ülkede, girişimci, yatırımcı kalkıp da rahat rahat yatırım yapamaz" dedi.

Pensilvanya dayanışmasıyla hareket edenler var

Başbakan Erdoğan, "Başbakan'ın ofisine dinleme cihazı konuluyor. Bütün deliller, belgeler, zanlılar ortada ama yargının içine sızmış Pensilvanya uzantıları, ısrarla bunun üzerini örtmenin mücadelesini veriyor. Bugün hala yargı içerisinde Pensilvanya dayanışmasıyla hareket edenler var. Bunların sayısı az değil farkındayız. Bilin ki tüm yargı camiasını da bunlar lekeliyor" diye konuştu.

Erdoğan, "Bakın şu anda mübarek ramazan ayında dahi o hain paralel yapı, Türkiye'deki hizmet ehli vakıfları, dernekleri, STK'ları tedirgin etmek için elinden geleni yapıyor. Türlü iftiralar atılıyor, türlü yalanlar söylüyorlar. Çünkü bunlarda takiyye var. Bunlarda yalan, iftira var. 'Bugün bize yaptılar, yarın size yapacaklar' diye alçakça tezvirat yapıyorlar. Bir kere şunu bilsinler ki hiç kimse, hiçbir grup, hiçbir hizmet hareketi bunlar gibi ihanet bataklığına batmayacak, bunlar gibi uluslararası çevrelerin, istihbarat örgütlerinin maşası olmayacaktır" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından diğer bazı satırbaşları:

-  Birileri karanlık senoryalar yazıyor ve bizim başarısız olmamızı bekliyordu ancak biz bütün saldırılara direndik bir olduk diri olduk.

- Bir gazete sür manşette şu manşeti kullanıyordu 'Anadolu ihtilali' evet biz birilerinin çarkına çomak soktuk.

- Biz büyük Türkiye dedik bu hedeflere inandık ve bu hedeflerin peşinden kararlılıkla yürüdük. Biz 77 milyon kazansın diye çalışıyoruz. Şimdi sadece belli kesimler kazanmıyor.

- Allah'a hamdolsun sizlerle birlikte çok önemli bir adım attık. Artık şunu çok iyi biliyoruz ki artık Türkiye eski Türkiye değil.

- Allah'ın izniyle yeni milletimizin Türkiye'ye sahip çıkışıyla artık dünyada herkes Yeni bir Türkiye olduğunu kabul ediyor.

- Bakınız ortalama 5 büyümeyi yakaladık. Felaket tellallığı yaptılar ve yine bu yıla çok iyi başladık.

- Ve Merkez Bankası'nın faiz politikalarını bir Başbakan olarak kabul etmiyorum. Faiz oranlarının bu denli yüksek olduğu bir ülkede yatırımcı rahat rahat yatırımını yapamaz. Bunun adı zülümdür zülüm.

- Tabi birileri bu durumdan rahatsız olacak birileri de mutlu olacak. Faiz düşmüyorsa faiz lobileri mutlu olacak.

- Bizim durumumuz sadece içeride değil dışarıda da birilerini rahatsız ediyor. İçerden ve dışardan saldırılara maruz kaldık. Ama bilmenizi isterimki beslenip büyüdükleri bataklıkta çırpınıyorlar ve çıpındıkça da batmaya devam edecekler.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler