YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O Geziciler CHP'ye geçiyor!
O Geziciler CHP'ye geçiyor!
19 Ağustos 2014 15:15
Ünlü oyunculardan Mehmet Karlı, Levent Üzümcü ve Şebnem Sönmez'in CHP mclis üyesine geçmesi bekleniyor.

CHP’de gelecek ay yapılacak olağanüstü kurultayda, Gezi sürecinde dikkat çeken bazı isimlerin parti meclisine girmeleri bekleniyor.

Oyuncu Levent üzümcü, geçen yılın kasım ayında İstanbul'da yapılan Sosyalist Enternasyonal Konsey Toplantısı'nda bir konuşma yapmıştı
 
NTV'nin haberine göre; CHP 5-6 Eylül’de yapılacak olağanüstü kurultaya hazırlanıyor.Şu ana kadar, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tek rakip olarak Yalova Milletveklili Muharrem İnce çıkarken, eski genel başkan Deniz Baykal’ın tutumu hakkında da bir takım bilgiler edinildi.
 
Ayrıca, gezi parkı sürecinde aktif rol oynayan bazı isimlderin parti meclisine girmeleri bekleniyor. Bu isimler arasında Mehmet Karlı, Levent Üzümcü ve Şebnem Sözmez'in olduğu belirtiliyor.
 
Açıklanan kurultay takvimine göre, önce divan ardından tüzük komisyonu seçilecek. Tüzük komisyonu, tüzükle ilgili çalışmalarını yaparken genel başkan seçimi ayın 5’inde tamamlanacak. Tüzükle ilgili değişikliklerin de 5 Eylül’de tamamlanması ve aynı gün geç saatlerde parti meclisi seçimlerine geçilmesi planlanıyor.
 
En az 15 isim değişecek
 
Beklenti parti meclisinin seçimlerin ikinci günde devam edeceği ve en az 15 kişinin değişeceği yönünde.
 
Oyuncu Şebnem Sönmez
 
Parti meclisine girecek yeniler arasında, Gezi sürecinde dikkat çeken isimler var. Mehmet Karlı, Şebnem Sönmez ve Levent Üzümcü’nün parti meclisinde yer alabileceği ifade ediliyor. PM için adı geçen diğer isimler ise Erol Mütercimler ve Tuncay Özkan ile milletvekilleri Mustafa Balbay, Haydar Akay, aykut erdoğdu, Özgür Özel, Musa Çam ve Nurettin Demir.
 
Alevi kesimden de parti meclisine alınabilecek bazı isimlerden söz edilirken, ismi geçen kişiler Selahattin Özer, Cemal Canpolat ve Turhan Eser.
 
Tasviye yok

Bu kurultayın muhaliflerin tasviyesi için kullanılmayacağı, sonuç ne olursa olsun Kılıçdaroğlu’nun kriterinin ‘başarı’ olduğu ve durumda muhaliflerle de çalışmaya devam edeceği ifade ediliyor.
 

00:40
 // izmir izmirli
Çapulcular partisi...
21 Ağustos 2014 00:40
22:59
 // izmir izmirli
Çakallara yine meydan yok biline.nafile birleşmeniz!...
19 Ağustos 2014 22:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler