YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O eylemi tasvip etmedi
MHP lideri Bahçeli, ziyarette bulunduğu Mersin'de basının sorularını yanıtladı. Balyoz davasından tutuklanan subayların eşlerinin Anıtkabir'e çıkmasıyla ilgili yöneltilen bir soruya "Ailelerin eylemvari bir davranışta bulunmalarını tasvip etmiyorum"dedi.
O eylemi tasvip etmedi
20 Şubat 2011 / 14:20 Güncelleme: 20 Şubat 2011 / 14:59

MHP lideri Devlet Bahçeli, bir dizi etkinliğe katılmak üzere geldiği Mersin'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, silahlı kuvvetlerin mensuplarından tutuklular olduğunu ancak bunların ailelerinin eylemvari bir davranışlarını tavsif etmediğini söyledi. Bozyazı Belediyesi'ni ziyaret eden Bahçeli burada gazetecilerin sorularını cevapladı. Asker ailelerinin Anıtkabir'e çıkması ile ilgili soruya Bahçeli, doğru bulmadığı şeklinde cevap verdi.

Demokrasinin daha iyi işler hale gelmesi mükemmelleşmesi için ara rejim ve darbe zihniyetin toplumdan uzaklaşması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, "Bununla ilgili bir iddia varsa ki şu an var. Dava başlamıştır yargı sürecini saygı ile takip etmek gerekir. Her gün görülen bir dava üzerinde bilen bilmeyen basın mensubu veya siyasi kişiler konu üzerinde yorum yapması doğru değildir. Silahlı kuvvetlerin mensuplarından tutuklular olmuştur ancak bunların ailelerinin eylemvari bir davranışını da tavsif etmediğimi de ifada ettim yine de tavsif etmiyorum. Herkes gibi onlarda sabırla beklemelidir. Yanlış eylemlerle yanlış propagandalara alet edilerek bugün ki siyasi iktidarı halkın gözünde yine masum gösterme gibi yanlışlıklara düşmemek lazımdır."dedi

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının tutuklanan komutanları ziyaret etmesi ile ilgili soruya ise Bahçeli, saygı ile karşılanması gerektiğini söyledi. Bahçeli, "Buna saygı duymak gerekir. Sizin herhangi bir arkadaşınızın başına bil hal gelmiş olsa ziyaretten kaçınır mısınız. Genelkurmay ve komutanlar hali hazırda muvazzaf subay olan beraber çalıştığı birlik komutanlarını ziyaret ediyor. Geçmiş olsun dileklerini sunuyor. Budan da anlam çıkardığınız takdirde Türkiye çok daha karmaşık hale düşebilir. Olayları saygı ile karşılamak lazım," dedi.

Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler