YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O CHP'li YPG'ye sahip çıktı
CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun ardından, Eren Erdem de terör örgütü YPG'ye sahip çıktı. Erdem'in Ankara saldırısına rağmen YPG'yi aklamaya çalışması TBMM Genel Kurulu'ndan gerginliğe neden oldu
O CHP'li YPG'ye sahip çıktı
19 Şubat 2016 / 08:55 Güncelleme: 19 Şubat 2016 / 11:29

CHP milletvekillerinin Ankara'daki terör saldırısına rağmen terör örgütü PYD/YPG'ye sahip çıkması, TBMM Genel Kurulu'nda gerginliğe neden oldu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Genel Kurul'daki konuşmasında CHP ve HDP'nin terörle mücadele konusundaki tavrını eleştirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in bombalı saldırının hemen ardından "IŞİD yaptı" diye sosyal medyadan mesaj attığını belirten Tayyar, CHP ile HDP'yi, terör örgütü PKK ve PYD/YPG'yi aklamakla suçladı. 

"İRAN AJANI" TARTIŞMASI 

Tayyar, "Bre hadsiz, densiz, nereden biliyorsun IŞİD'in yaptığını" diye tepki gösterdiği Erdem'e yönelik 'İran ajanı' iddiasını dile getirdi. Bunun üzerine söz alarak kürsüye gelen Erdem, AK Parti milletvekillerinin tepkisiyle karşılaştı.

Erdem, "Ağzına İran kelimesini alan arkadaşın söylediği bütün kelimeleri ispat etmesini istiyorum" dedi. Bu sırada yerinden kalkan AK Partili Ahmet Hamdi Çamlı, elindeki cep telefonu ile kürsüye yöneldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve bazı AK Parti milletvekilleri, Çamlı'nın kürsüye yürümesini engelledi. Erdem de CHP milletvekilleri tarafından kürsüden uzaklaştırıldı. Ardından AK Parti ve CHP'li milletvekillerinin birbirlerinin üzerine yürümeleri ve gerginliğin artması üzerine, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi birleşime ara verdi.

Aranın ardından CHP'li Erdem ve AK Partili Tayyar yeniden söz aldı. Ankara'daki bombalı saldırıyı hatırlatan Tayyar, CHP adına Erdem'in konuşmasına tepki gösterdi.

Tayyar "Böyle bir günde CHP'nin milli bir ismi kürsüye çıkarmasını isterdim" dedi. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da İngiltere'de katıldığı bir toplantıda terör örgütü PYD/YPG'ye sahip çıkmıştı. 

TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALMIYORMUŞ 

"Hükümet neden Türkiye'ye yönelik bir eylemi olmamış, kendi halkını temsil etmeye çalışan bu örgütten rahatsız. Bunu hükümetin açıklaması lazım" ifadesini kullanan Tanrıkulu, Türkiye'nin terör örgütü olarak kabul ettiği PYD/ YPG'yi savunmuştu.

 

SABAH

hainler
 // makcay3
TÜRKİYE DEVLETİ BU KADAR ACİZMİ. BU VATAN HAİNLERİ VE HDP -PEKAKA HER TÜRLÜ EYLEMİ YAPIYOR, TERÖRE ARKA ÇIKIYORLAR AMA HUKUK VE MECLİS HİÇ BİR ŞEY YAPMIYOR,BİZ HER ŞEYİ HAK EDİYORMUYUZ.MİLLETİN İÇİ YANARKEN BUNLAR KINA YAKIYORLAR. EY YETKİLİLEEEER VATANA SAHİP ÇIKIN, YOKSA MİLLET SAHİP ÇIKAR...
19 Şubat 2016 Cuma 18:58
 // yurdum insanı
Keşke bazı partilerimiz sendikalarımız medyamız üniversitelerimiz bazı stk'larımız hain işbirlikçi kontenjanını minimize edebilseler...
19 Şubat 2016 18:29
zaten pkk lıydılatki
 // muammer bekaroğlu
yanlışlık yok zaten tanrıkulu ile eren pkk lı değillerse nedirler milleti enayimi zannediyorlar buülke insanı kimin ne olduğunu ve chp ninde kimin kuyruğuna yakıldığını iyi biliyor...
19 Şubat 2016 Cuma 16:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler