YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nurettin Nebati: "Paralel Yapı muhalefet partilerini yönetiyor"
Nurettin Nebati: "Paralel Yapı muhalefet partilerini yönetiyor"
21 Mayıs 2015 16:19
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, "​CHP, MHP, HDP nasıl bir koalisyon kurarlar bilinmez ama bunları yöneten üst aklın Paralel Yapı olduğunu hepimiz görebiliyoruz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, "CHP, MHP, HDP nasıl bir koalisyon, nasıl bir birliktelik kurarlar bilinmez ama bunları yöneten ve yönlendiren bir üst aklın bulunduğunu, bu üst aklın da en önemli göstergenin Paralel Yapı olduğunu hepimiz görebiliyoruz" dedi.

Nebati, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimleri öncesi AK Parti'nin halka hizmetlerini anlattığını, muhalefet partilerinin ise ülkede kaos oluşturmaya çalıştığını savundu.

Normalde 3 partinin birbirinden çok farklı olduğunu ancak bu dönemde birlikte hareket ettiklerini ileri süren Nebati, seçimden sonra CHP, MHP ve HDP'nin koalisyon hesabı yaptığını ifade etti.

Söz konusu partilerin "Paralel Yapı"dan emir alarak hareket ettiğini öne süren Nebati, şöyle konuştu:

"Çok farklı alanlardaki 3 parti, bir hedef doğrultusunda çalışıyor. Adeta hayallerindeki bir koalisyon hükumetinin de ön çalışmasını yapıyorlar. Burada CHP, MHP, HDP nasıl bir koalisyon, nasıl bir birliktelik kurarlar bilinmez ama bunları yöneten ve yönlendiren bir üst aklın bulunduğunu ve bu üst aklın da en önemli göstergenin Paralel Yapı olduğunu hepimiz görebiliyoruz. Çünkü Paralel Yapı'nın birtakım uzantıları Şanlıurfa'da ve birtakım yerlerde HDP'ye, farklı bir şehirde CHP'ye, diğer bir şehirde de MHP'ye oy devşirmeye çalışıyorlar. Bu üst aklın yapmaya çalıştığı şey, tamamen AK Parti'yi zayıflatmak, AK Parti'yi düşürebilecek senaryoları oluşturabilmektir ancak Türkiye'nin demokrasi tecrübesi şunu gösteriyor; provokasyonlarla uğraşmak, oyunlar oynamak, senaryolar yapmak ve milletin iradesinin dışında birtakım senaryolar üretmek, her zaman kötü neticelenmiştir."

'AK Parti'de hile olmaz'

Türkiye'de bugünden itibaren barışçıl gösterilerle demokrasinin taçlandırılması gerektiğini ifade eden Nebati, AK Parti'nin bu seçimde de halkın tercihi olacağını dile getirdi.

Nebati, seçim yaklaştıkça meydanların kızışmaya başladığını ve şu ana kadar da başka Şanlıurfa olmak üzere, Türkiye'nin bir çok yerinde bütün partilerin çok barışçıl ve demokrasiye uygun bir kampanya yürüttüğünü anlattı.

'Millet gerginlik istemiyor'

Nureddin Nebati, seçimin AK Parti tarafından büyük bir farkla kazanılacağından dolayı muhalefet partilerinin rahatsız olduğunu ifade etti.

Bu nedenle gerginliklerin yaşanmaya başladığını vurgulayan Nebati, vatandaşın artık gerginlik istemediğini ve barışı tercih ettiğini dile getirdi.

Yaşanan gelişmelerin birtakım provokatif eylemleri göstermesi açısından önemli olduğuna işaret eden Nebati, şunları kaydetti:

"Van'da musluklardan kan akan reklamın apar topar 2 gün içerisinde çekilmesi gösteriyor ki aslında millet, vatandaş; ister Kürt'ü olsun, ister Türk'ü olsun ister Arap'ı olsun hiçbir şekilde gerginlik, tehdit istemiyor. Barışçıl, bu ülkenin topraklarına uygun demokratik yarışın heyecanla yapılmasını ve bu demokratik yarış içerisinde de tatlı bir rekabetle neticelenmesini istiyor."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler