YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nurettin Canikli'den istifa eden HDP'li Bakanlar hakkında bomba iddia
Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ankara Garı önünde meydana gelen patlamayla iki HDP’li Bakan Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan’ın geçici hükümetten istifa etmesinin bağlantısı olduğunu iddia etti.
Nurettin Canikli'den istifa eden HDP'li Bakanlar hakkında bomba iddia
22 Ekim 2015 / 16:00 Güncelleme: 22 Ekim 2015 / 16:09

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti Giresun milletvekili adayı Nurettin Canikli, TGRT Haber ekranlarında yayınlanan ”Neler Oluyor?” programında gündeme dair soruları yanıtladı.

Ankara Garı önünde yaşanan patlama ile ilgili soru üzerine halkın birlikte yaşama isteğine vurgu yapan Canikli, bu tür saldırılarda tek bir hedefin gözetilemeyeceğini ancak saldırının 1 Kasım seçimlerine olan etkisinin de açık olduğunu ve bu tür saldırılardan sonuç alındığını ifade etti. 

“İKİ BAKANIN İSTİFASI İLE PATLAMA ARASINDA ÇOK İLİŞKİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Geçici hükümete katılan HDP’li bakanların ortada hiçbir şey yokken istifa etmelerini patlamayla ilişkilendirdiğini ifade eden Canikli, “İkisi arasında çok yakın ilişki olduğunu düşünüyorum. Bu ilişkiyi kuvvetlendiren Selahattin Demirtaş’ın açıklamaları ve oluşturmaya çalıştığı algıdır. Bu patlamalardan sonra doğrudan devleti, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı hedef olarak açıkça ahlak dışı bir iddiada bulundu. Eğer o iki bakan hükümette olmuş olsaydı, Selahattin Demirtaş hükümete yüklenemezdi. O zaman denecekti ki senin iki bakanın da hükümette. Bir anda istifa etmeleri, yakında önemli hadiseler olacak ve siz hükümetten ayrılın, biz bunları malzeme olarak kullanacağız illiyet bağını rahatlıkla kurmamız mümkündür” dedi.
 
 Canikli, PKK’ya karşı bugüne kadar hiç görülmemiş bir mücadelenin ortaya konulduğunu ve PKK’nın bu yüzden amaçlarının gerçekleşmediğini kaydederek, “3 ayda 2 binden fazla terörist imha edilmiştir, bine yakın terörist de teslim olmuştur. Geçmişte istihbarat dışarıdan geliyordu. Özellikle Kuzey Irak’ta. O nedenle dağ taş bombalanıyordu. Ama şimdi tüm istihbarat kaynaklarımızın ve savunma aletlerimizin önemli bir bölümü milli. 2 binden fazla nokta tespit edilmiş çözüm sürecinde. Daha sonra terör örgütü saldırılarına başladıktan sonra başarılı bir sonuç alındı” diye konuştu.

ÇOK DOGRU KATILIYORUM
 // KASTAMONULU
AKILLARI SIRA HÜKÜMETTEN AYRILIP SORUMSUZ OLACAKLAR...
22 Ekim 2015 Perşembe 17:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler