YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nur Serter'den AK Parti'nin reklamına flaş yanıt!
Nur Serter'den AK Parti'nin reklamına flaş yanıt!
28 Nisan 2015 11:17
AK Parti'nin yeni seçim reklamında CHP Milletvekili Nur Serter hedef alındı. Reklamda başörtülü öğrenci “ikna odasına” alındığını ve İstanbul Üniversitesi’nde okuyamadığını söylüyor.

Reklam filminde oynayan ve türbanlı öğrenci ile konuşan öğretim görevlisinin Nur Serter’le benzerliği dikkat çekerken AK Parti’nin türban yasağını kaldırdığı ifade edildi.

Nur Serter, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı iken YÖK’ün türban yasağına karşılık öğrencilerle konuşmuştu. Muhafazakar medyada ise bu durum “ikna odaları” olarak adlandırılmıştı.

İnternethaber'den Nesrin Yılmaz'a konuşan CHP İstanbul milletvekili Fatma Nur Serter, reklam filmini bir zavallılık olarak değerlendirdiğini söyledi.

Nur Serter'in açıklamaları şöyle:

Sarılacak başka ipleri kalmamış

"Bir zavallılık olarak değerlendiriyorum. Anlaşılan sarılacak başka ipleri kalmamış,  AKP'yi 15 yıldan sonra hala türbanı bir siyasi rant olarak kullanmaya çalışan, çok zavallı duruma düşmüş bir parti olarak görüyorum.

Reklam filmiyle ilgili bir girişimde bulunup bulunmayacağını sorduğumuz Nur Serter şöyle cevap verdi:

Bir şey yapması gereken...

"Bununla ilgili yapılması gerekeni yapması gereken Cumhuriyet Halk Partisidir. Ben kişisel olarak bir şey yapmayı düşünmüyorum, sonuçta benim adım yok, bir şey yapması gereken partidir, onun da yapıp yapmadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz."

hakkı
 // **
ne oldu zorunamı gitti. zamanında ben bunları yapmadım de alnından öpelim. diyemiyorsan ikile....
28 Nisan 2015 Salı 14:30
Zulümlerinizi arada hatırlatmak lazım
 // Boğaçhan
Sen ve senin gibiler o başörtülü kızcağızlara öyle büyük zulümler yaptınız ki, zulümleriniz değil 15 sene, 150 sene anlatılsa yeridir. Milletimiz o karanlık günleri asla unutmamalıdır....
28 Nisan 2015 Salı 11:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler