YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nur Serter: Bir CHP'li olarak hiç istemem!
Günün bombası CHP 24'üncü dönem vekili Nur Serter'den geldi. Nur Serter AK Parti-CHP koalisyonunun imkansız olduğunu söyledi.
Nur Serter: Bir CHP'li olarak hiç istemem!
11 Haziran 2015 / 22:27 Güncelleme: 12 Haziran 2015 / 08:51

Deniz Baykal ve Erdoğan görüşmesini değerlendiren Nur Serter, "bu görüşmede koalisyonun konuşulmadığı kesindir" dedi.

Serter ayrıca CHP'nin AK Parti ile koalisyon yapmasının imkansız olduğunu belirterek açık kapı da bıraktı. "Eğer böyle bir koalisyon yaparsa CHP için hiç iyi olmayacaktır" dedi.

Nur Serter'in açıklamaları şöyle:

BAYKAL VE ERDOĞAN BU KONUYU KONUŞMADI

Sayın Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmede herhangi bir koalisyon formülü konuşulmamış ve tartışılmamıştır, bu çok net bilgidir, bunu Sayın Baykal açıkladı.

Zaten Sayın Baykal şu andaki konumu itibariyle böyle bir pazarlığın tarafı da değildir. Böyle bir balon şişirildi lüzumsuz yere spekülasyon yapılıyor.

AKP-CHP İMKANSIZ

Ben CHP'nin AKP ile koalisyonunun imkansız olacağını düşünüyorum. Çünkü CHP'nin böyle bir durumda koalisyon pazarlık masasına ilk getireceği konu, dört bakanın Yüce Divan'a sevki meselesi olacaktır.  

CHP TABANI TEPKİ VERİR

CHP'nin bu talebini geri çekmesi halinde de CHP'nin yıllardır sürdürdüğü parlamenter mücadele sıfırlanmış olacaktır. Dolayısıyla ben bunu mümkün görmüyorum.

Eğer CHP böyle bir anlaşmayla bir koalisyona girerse bu CHP için olumsuz sonuç verir tabanı itibariyle.

CHP OLUMSUZ ETKİLENİR

Ama tabii siyasette her şey mümkündür, her yol açıktır. Geçmişte olmaz dediğimiz çok şeyin olduğunu da gördük. Ama benim kişisel görüşüm CHP'nin böyle bir koalisyona girmesi halinde siyasetten olumsuz etkileneceği olur...

Bir koalisyon tecrübesinin yaşanmasında yarar vardır ama bunun bir parçasının CHP olmasını, bir CHP'li olarak arzu etmiyorum...

 

İNTERNETHABER.COM

meraklı degiliz
 // levent
cok sürüneceksiniz tayyip ümügünüzü nasıl sıkıyor bekleyin...
12 Haziran 2015 Cuma 06:14
Ak Partililer de istemiyor merak etme.
 // Abdullah
Aman da aman, Ak Parti de bayılıyor değil zaten. İstemeyin hiç biriniz, erken seçimde 46 numara ayakkabıyı kıçınıza yemezseniz ben de ne olayım......
12 Haziran 2015 Cuma 01:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler