YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Numan Kurtulmuş'tan siyasi partilere çağrı
Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki tüm partileri teröre karşı ortak deklarasyon yayınlamaya davet etti.
Numan Kurtulmuş'tan siyasi partilere çağrı
14 Mart 2016 / 18:47 Güncelleme: 14 Mart 2016 / 19:13

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, kritik Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkanlar:

ŞİDDETE ASLA ALIŞMAYACAĞIZ, KANIKSAMAYACAĞIZ

Bu saldırı ülkemizin birliğine yapılmış hain ve alçak saldırıdır Ne yaparlarsa yapsınlar siyaseti asla bırakmayacağız. Herkesi en üst perdeden bu işi kınamaya davet ediyoruz. Kimse bunun karşısında mazeret üretmesin. Şiddete asla alışmayacağız, kanıksamayacağız.

HERKESİ BU SALDIRIYI KINAMAYA DAVET EDİYORUZ

Bu saldırı ülkemizin birliğine yapılmış hain ve alçak saldırıdır Ne yaparlarsa yapsınlar siyaseti asla bırakmayacağız. Herkesi en üst perdeden bu işi kınamaya davet ediyoruz.

Kimse bunun karşısında mazeret üretmesin. Şiddete asla alışmayacağız, kanıksamayacağız. TBMM'deki tüm partilerin bir araya gelerek, ortak bir açıklama yapmasının önemli olacağına inanıyorum. Bu kapsamda Bahçeli'ye de teşekkür ederiz.

TBMM'DEKİ TÜM PARTİLER BİR ARAYA GELİP DEKLARASYON YAYINLAMALI

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan bütün partilerin yine bir araya gelerek terör saldırısı karşısında ortak bir deklarasyon yayınlamasının, Türkiye kamuoyunun içine itilmeye çalışıldığı bu ortamda önemli bir mesele olacağını ve Türkiye kamuoyunda teröre karşı ortak bakış açısı oluşturacağına inanıyoruz.

VEDAT EDEN 37 KİŞİDEN 35'İ AİLELERİNE TESLİM EDİLDİ

Dün akşamki saldırılar sonucu 37 kişi vefat etti. Bunlardan 35'i ailelerine kimlikleri tespit edilerek teslim edildi. Bir kadının canlı bomba olduğu kesindir. Kimliği konusunda herhalde bu akşam gece saatlerine kadar DNA testleri karşılıklı olarak kontrol edilerek yapılacak ve kesinleştirilecektir diye ümit ediyoruz.

Bu çerçevede ikinci bir erkek şahsın da kimliği henüz tespit edilememiştir. Onunla ilgili olarak da hem kimliğiyle ilgili farklı alternatifler vardır. Ama kesinleşmediği için 'şu kimlik sahibidir' dememiz doğru değildir.

10 KİŞİ GÖZALTINDA, 10 KİŞİ ARANIYOR

Çok sayıda istihbarat alındığını kamuoyuyla paylaşmak isterim. 1 Ocak'tan bu yana 20'ye yakın patlayıcı, canlı bomba ve araç yakalanmıştır. İlave tedbirler de alınıyor. 10 kişi gözaltında, 10 kişi de aranıyor. Canlı bombanın bağlantılarına ulaşılıyor. İşin sonuna gelinmiştir. Hangi örgütlerin ne şekilde işbirliği yaparak inşallah çok kısa bir süre içinde belli olacaktır.

SALDIRILARIN AMACI: TÜRKİYE İÇİNE KAPANSIN

Zaman zaman bu örgütlerin adı değişiyor, zaman zaman saldırıların niteliği değişiyor ama saldırıların hepsinin ortak bir amacı var; 'Türkiye güçlü bir ülke olarak yoluna devam etmesin, Türkiye içine kapansın, Türkiye demokratik standartları yüksek bir ülke olarak reform istikametinde atması gereken adımlarını atmasın, Türkiye bu anlamda içine kapanarak, bu şiddet sarmalının karşısına çıkarmış olduğu kendisine dikte edilecek bir gündemin içerisine hapsolsun.' Asla böyle olmayacak. Bütün vatandaşlarımızın bu konuda müsterih olmasını istiyoruz.

VEKİL ASİL GİBİDİR

Herhangi bir emniyet müdürünün atanması meselesi, ilgili bakan arkadaşımızın ve ilgili kurumun tasarrufudur. Ama bürokraside temel bir kural var. Vekil asil gibidir. Herhangi bir kimse vekil oluyor diye sorumlulukları azalıyor değil.

Vekaleten herhangi bir görevi yürüten kişi aynen asaleten yürüten kadar o işin sorumlusudur. Ne bir fazladır, ne bir eksiktir. Kimse şöyle bir yanlış algı içinde olmasın, emniyet müdürü vekil diye sorumlulukları az bir emniyet müdürü yok karşımızda.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler