YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Numan Kurtulmuş: 'OHAL daha erken bitebilir'
Numan Kurtulmuş: 'OHAL daha erken bitebilir'
21 Temmuz 2016 15:39
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, dün ilan edilen OHAL'e ilişkin açıklamalarda bulundu.

OHAL'i mümkün olduğunca kısa tutmayı amaçladıklarını kaydeden Kurtulmuş, "İnşallah 1-1,5 ay içinde işimizi tamamlarız ve Türkiye normale döner" dedi.

Uygulama ile günlük hayatın etkilenmeyeceğini vurgulayan Kurtulmuş, temel hak ve özgürlüklerden geri adım atılmayacağını söyledi.

Kurtulmuş, OHAL'in gündeme gelmesinin ardından merak edilen sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı konusunda da net bir yanıt vererek, "Kesinlikle sokağa çıkma yasağı öngörmüyoruz" dedi.

Operasyonların ardından yeniden gündeme gelen Rus uçağının düşürülmesine ilişkin sorulara da yanıt veren Kurtulmuş, "Ardından başka şeyler çıkabileceğini tahmin ediyoruz" dedi.

Kurtulmuş, darbe girişiminin ardından TSK envanterinde kayıtlı araçların kayıp olmadığını ancak firari personelin bulunduğunu belirtti.

bu ne demek şimdi.
 // hursit dilaver
bu lafı edecektin de niye OHAL yaptın. bu kadar korkak olursanız, gerek yok. o 250 sivil niye şehit oldu.ona buna akide şekeri dağıtmayı bırakın ve ciddi olun. MASADA YUMRUĞUNUZU GÖRELİM. ne yani müjdattan,candan, tarık tan mı korkarsınız.om zaman bırakın bu işi biz hallederiz vekilim.hadi deyverelim. OHAL ilan ederseniz AB ye almıyacaklarmış.. ne etcez şimdi.....
21 Temmuz 2016 Perşembe 17:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler