YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Numan Kurtulmuş: Füzeli geçiş çocukça bir şov
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu'nun ardından açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, boğazdan geçen Rus gemisinde elinde füze ile fotoğrafı çıkan asker için, çocukça ifadesini kullandı.
Numan Kurtulmuş: Füzeli geçiş çocukça bir şov
07 Aralık 2015 / 19:49 Güncelleme: 07 Aralık 2015 / 20:35

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Türkiye, Irak'ın toprak bütünlüğüne saygı duyan bir ülkedir. Türkiye'nin Kuzey Irak'taki varlığı, merkezi Irak hükümetine karşı değil, tam tersine merkezi Irak hükümetinin de gücünü artıracak şekilde DAİŞ'le mücadelede etkin bir dayanışmanın sağlanması içindir" dedi.

Kurtulmuş'un açıklamasından satır başları şöyle:

Rusya konusunda ekonomik durum konuşuldu.

AB ile yeni müzakere sürecinde düzenli olarak görüşmeler sağlanacak. Zirvede bizim açımızdan önemli sonuçlar elde edilmiştir.

FÜZELİ RUS ASKERİ

Biz maalesef o görüntüleri biraz da şova dönük görüntüler olarak algıladık. Yani buna, böyle bir geçişe, böyle bir şova ihtiyaç yoktu. O görüntünün, Türkiye'nin güvenliğini tehdit altına aldığı da açıktır. Halbuki hiçbir şekilde oradan geçiş yapan Rus gemilerine karşı en ufak bir tehdit söz konusu değildi. O görüntünün olmamasını arzu ederdik. Biraz da çocukça bir şov olduğunu ifade edeyim bir kere daha.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler