YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Numan Kurtulmuş: "Bu Türkiye'nin boynunun borcudur"
Numan Kurtulmuş: "Bu Türkiye'nin boynunun borcudur"
14 Kasım 2014 14:56
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Yeni bir dünya sisteminin kurulması için kalbinde insan sevgisi olan, bütün yaratılanları, yaradılışta eş olarak gören bir bakış açısına ihtiyaç vardır. İşte Türkiye tarihsel süreçte böylesine önemli bir tarihi misyon

Dünyanın neresinde olursa olsun "yok mu bir yardım eli" diyen herkese el uzatmanın, Türkiye'nin boynunun borcu olduğunu belirten Kurtulmuş, "Anadolu toraklarının boynunun borcudur. Allah'a çok şükür bugün düne göre, bu borcumuzu daha güçlü bir sesle yerine getirmeye gayret ediyoruz. Türkiye siyasi ve iktisadi istikrarı ile birlikte bugün dünyada hem de uluslararası alanda artık çok da rahat faaliyet gösteren kurumları ile var" diye konuştu.

Kurtulmuş, Türkiye'nin güçlü olmasının zalimleri adım atarken bin kere düşünmek zorunda bırakacağını anlatarak, şöyle devam etti:

"Türkiye ne kadar güçlü olursa dünyanın her tarafındaki mazlumlar, haklarının savunulacağından emin olacaklar. Bunu söylerken bizim vazifemiz mazlumlara zulmedildikten sonra el uzatmaktan da ibaret değildir. Bizim vazifemiz yeryüzünde yeni bir sesi, yeni bir soluğu, yeni bir medeniyeti ortaya koyabilme gücünü göstermektir. Temeline insan olan, dostluk olan, vefa olan, ihsan olan, yardımlaşma olan yeni bir medeniyeti, bütün dünyaya söylemek, haykırmak durumundayız. Yer yüzünde bugün yaşadığımız ve öyle görülüyor ki yakın zamanda da devam edeceği anlaşılan bu zulümlerin, bu katliamların, bu soykırımların, bu etnik temizliklerin ortadan kalkması için 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuna inanların düşüncelerinin dünyada hakim olması gerekir."

Bu anlayışın küresel sistemde de etkin ve hakim olması gerektiğine dikkati çeken Kurtulmuş, böyle olursa dünyadaki sorunların çözüleceğine inandıklarını söyledi.

Kurtulmuş, bu şekilde, bu istikamette çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayarak, "Yok eğer böyle olmaz bu şekliyle dünya sistemi devam ederse olacak olan, güç kimdeyse onun gücü kadar dünyada istediği şekilde zulmüne devam etmesidir. Ya da dünyanın güçlülerinden kim kime arkasını yaslıyor ve dayanıyorsa yani BM'de kimin dayısı varsa onun dilediği şekilde, istediği şekilde zulmedeceği şekilde dünya devam edecek demektir. Buna razı olamayız. Ne Ahıska Türklerinin sürgününü hatırlarken ne de Filistinlilerin bugün yaşadığı drama karşı sözlerimizi haykırırken asla buna razı olamayız" ifadesini kullandı.

- "Yeni bir dünya sisteminin kurulması şart"

Yeni bir dünyanın kurulabilmesi için yeni bir dünya sisteminin kurulmasının şart olduğunu ifade eden Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yeni bir dünya sisteminin kurulması için kalbinde insan sevgisi olan, bütün yaratılanları yaradılışta eş olarak gören bir bakış açısının hakim olmasına ihtiyaç vardır. İşte Türkiye tarihsel süreçte böylesine önemli bir tarihi misyonun sahibidir. Bu misyonu sonuna kadar yerine getireceğiz. Dünyada yaşanan bütün zulümlere karşı sesimizi çıkarmaya devam edeceğiz. Birileri diyecek ki 'dünyaya siz mi düzen vereceksiniz' biz de onlara şunu demeye devam edeceğiz; 'yalnız başımıza da kalsak dünyadaki bütün mazlumların haklarını savunmaya, sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz."

Kurtulmuş, bugün kendilerine "Dünyanın akıllısı siz misiniz, Yahudilere karşı İsrail devletinin saldırganlığına karşı, İsrail hükumetinin saldırganlığına karşı Filistinleri siz mi koruyacaksınız " dendiğini anlatarak, İsrail devletinin saldırganlığına "dur" diyecek iradenin Anadolu topraklarında var olan irade olduğunu söyledi.

16:13
 // DEVLET-İ EBEDİ MÜDDET
Bizler 571'de Hz.Muhammed Mustafa(S.A.V.) ile doğduk,1071'de Muhammed Alparslan'la Anadolu'ya geldik,2071'de Cenabı Allah'ın(C.C.)izniyle doğduğumuz yere bütün müslüman dünyasını birleştirerek,tek çatı altında toplayarak geri döneceğiz.Bizler Habil'in Kabil'i katlettiği gibi insanın insanı katlettiği bir dünya değil;dil,din,ırk,mezhep,özellikle cinsiyet gözetmeksizin insanın insanı yaşatacağı bir dünya yaratmaktır. Bizler bütün insani değerlerin savunucusu,insanlığın vicdanı, o vicdanın sesi, ve o sesin bekçileri olmaya Cenabı Allah'ın (C.C.) izniyle devam edeceğiz.Çünkü Çamda bizim Kozalakta,zaman şimdi kozalakları toplama zamanı.Şimdi zaman Bosna Hersek'ten Makedonya'dan Azerbaycan'a,Türkmenistan'a Dogu Türkistan'a Urumçi'ye kadar bütün müslüman dünyasını birleştirme zamanı,Kalubeladan Kıyamete kadar kalın sağlıcakla,Cenabı Allah'ın(C.C.) Bereketi,Hidayeti ve Kelamı bütün insanlığın üzerine olsun...!!!...
14 Kasım 2014 16:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler