YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Numan Kurtulmuş: 'Birileri düğmeye bastı'
Başbabakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: 'Biliyoruz ki birileri düğmeye bastı. Zaten bu memlekette birilerinin elinde bu terör düğmesi hep oldu, yıllardır oldu.' dedi.
Numan Kurtulmuş: 'Birileri düğmeye bastı'
02 Nisan 2015 / 13:14 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 13:15

İstanbul Adalet Sarayı'nda uğradığı terörist saldırıda şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın Eyüp Sultan Camii'nde düzenlenen ve kendisinin de katıldığı cenaze töreninde yaşananları aktaran Kurtulmuş, "Bütün milletimiz için zor bir tablo, orada kendimizi zor tuttuk. Ailesinin o perişan halini, genç bir savcı kardeşimiz hayatının baharında, daha yapacağı çok iş varken maalesef çok hain, cani bir şekilde, gaddarca öldürülüyor. Babasının, amcasının, kardeşlerinin, eşinin gerçekten neredeyse donmuş halleri, hem metin hem öfkeli halleri, bakıyorsunuz yüzlerindeki, gözlerindeki yaşlardan daha çok içlerine, kalplerine gözyaşlarının aktığını hissediyorsunuz. Son derece hazin, acı bir tablo" ifadelerini kullandı.

"Birileri düğmeye bastı"

"Biliyoruz ki birileri düğmeye bastı" diyen Kurtulmuş, "Zaten bu memlekette birilerinin elinde bu terör düğmesi hep oldu, yıllardır oldu. Türkiye ne zaman güçlense, ne zaman ileriye doğru bir atak yapsa, ne zaman Türkiye kendi içindeki sorunları aşıp dünyanın birçok yeriyle ilgilenmeye başlasa, yeni bir ufuk ve vizyon sahibi olmaya başlasa, birileri maalesef bir takım taşeron örgütleri, terör örgütlerini devreye sokuyor, Türkiye'nin ayaklarına çelme takmaya çalışıyor" diye konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler