YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Numan Kurtulmuş açıkladı: İşte AK Parti'nin son oy oranı
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, son seçim anketlerini değerlendirdi. Kurtulmuş'a göre Ak Parti, 1 Kasım akşamı Türkiye'de tek başına iktidar olacak.
Numan Kurtulmuş açıkladı: İşte AK Parti'nin son oy oranı
01 Ekim 2015 / 12:00 Güncelleme: 01 Ekim 2015 / 12:12

Kanal A'da yayınlanan A Politik programına konuk olan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, “AK Parti, 1 Kasım seçimlerinde 7 Haziran’a göre oylarını artıracaktır. Türkiye'de tek başına bir iktidar isteğinin 7 Haziran'dan sonra gelişmekte olduğunu görüyorum. Ümit ediyorum ki 1 Kasım akşamı Türkiye'de tek başına bir AK Parti iktidarı ile karşı karşıya kalacağız" dedi.

Kurtulmuş konuya ilişkin şunları söyledi:

"Sürekli anketler geliyor gidiyor. Benim gördüğüm anketler tabii ki bir şey söylüyor. AK Parti 7 Haziran'a göre oylarını artıran bir parti. Benimde sürekli dolaştığım yerlerde gördüğüm, milletin 7 Haziran seçimleri sonrasında ortaya çıkan bu siyasi belirsizlikten bir türlü kurtulmak istediği. Yani Türkiye'de tek başına bir iktidar isteğinin 7 Haziran'dan sonra gelişmekte olduğunu görüyorum."

Ümit ediyorum ki...

"Seçim kampanyası nasıl tecelli eder? Bu çok daha yukarılara çıkabilir. Ama ümit ediyorum ki 1 Kasım akşamı Türkiye'de tek başına bir AK Parti iktidarı ile karşı karşıya kalacağız."

Seçimlerde sandık güvenliği nasıl sağlanacak?

"Demokratik bir seçimin üç ayağı var. Birinci ayağı, özgür bir seçim kampanyasının olması. Bu eski Türkiye'de kalmıştır. Dolayısıyla kimse demokratik bir seçim yarışı yok diyemez. Keşke barajı da kaldırmış ya da düşürmüş olsaydık. Keşke siyasi partiler yasasını daha katılımcı bir hale getirerek, seçmenin halkın tanığı adayları seçebileceği bir sistemi, mekanizmayı kurabilseydik.

İkinci bir ayağı ise demokratik bir seçimin, sandık günüdür. İnsanlar oy kullanırken bir sandık emniyetinin sağlanması gerekiyor. Bunla ilgili olarak bazı ilçelerimizde, ilçe seçim kurulunun talebi ile anayasanın 79. maddesi gereği İlçe Seçim Kurullarının kararına itiraz olursa, Yüksek Seçim Kurulu, herhangi bir seçim çevresinde nerelerde sandık kurulacağına karar verir.

Dolayısıyla bunu bakıp göreceğiz. Bu bizim siyasetle ilgili bir kısım değil. Yüksek Seçim Kurulu'nun bağımsız bir organ olarak vereceği karardır.,

Üçüncüsü ise sandıklarda sonuçlar çıktıktan sonra o sonuçların güvenli bir şekilde merkezlere taşınması. Şimdi bununla ilgili bütün tertibatı almak Yüksek Seçim Kurulu'nun vazifesidir. Çok şükür büyük mesafeler alınmıştır. Ben bu seçimlerin de inşallah demokratik ve özgür şekilde olacağına inanıyorum."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Adalet istiyorum
AKP'NİN tek başına iktidar olamayacağını siz de biliyorsunuz. 7 haziranda Akp'ye oy vermeyen birinin 1 Kasım'da neden oy verecek? Terör, dolar vb. sorumlu Akp değil mi zaten?...
01 Ekim 2015 23:34
Uyanık olun
 // Turgay Turan
Dün bir sayfada şirin payzıncıların sayfasında bir ankete rastladım, tesadüfen. Yine algı operasyonuna Başlamışlar. Anketlerinde sayın Davutoğlunun istenmeyen bir lider olduğu ve "Cumhurbaşkanı birinci, Kılıçdaroğlu ikinci, Bahçeli üçüncü Demirtaş dördüncü ve sayın Davutoğlu en son sırada yer alıyor. Bunlar başlamışlar algı operasyonuna. Onun için ak parti uyanık olun ve milleti kandırmaya çalışan bu doğan medyasına fırsat vermeyin. Bunlar bunu hep yapıyor. Bizim Bilge Başbakan'ımız davutoğlud...
01 Ekim 2015 Perşembe 15:20
Ben Halkım,
 // HANEDAN HANCIOĞLU
Bu haberler insanları yönlendiremez. Ve etkisi negatif olabilir. Psikoloji eğitimi alan herkes bunu bilir. Somut gözle görünür gerçekçi vaatler sonucu belirler. Bu ülkede herkes akademisyen değil. Herkes uzman değil. Halkın %75 i siyaset değil, cebindeki paraya bakıyor. Hayatı ondan ibaret çünkü. Bu yönde haberler yapılması ala'dır....
01 Ekim 2015 Perşembe 11:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler