YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Niye savaşın eşiğine geldik?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bütün komşularımızla barış içinde yaşayalım. Eğer bunu başarabilirsek Türkiye'de her şeyi çözebiliriz'' dedi.
Niye savaşın eşiğine geldik?
28 Haziran 2012 / 17:22 Güncelleme: 28 Haziran 2012 / 17:29

Kılıçdaroğlu, Yenipazar ilçesindeki bir çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin sorunları olduğunu belirterek, ''Sanki derdimiz yokmuş gibi, dertlerimiz azmış gibi bir de birilerine nasıl düşmanlık yaparızın arayışı içindeyiz. Dostlarımızı, dostluklarımızı hiçbir zaman kaybetmeyelim. Bütün komşularımızla barış içinde yaşayalım. Eğer bunu başarabilirsek Türkiye'de her şeyi çözebiliriz'' diye konuştu.

Daha sonra geçtiği Alamut köyündeki bir kahvehanede vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, bu köye ziyaretin programında olmadığını kaydederek, ''Buraya korsan olarak geldik, korsan miting yapıyoruz. İnşallah sizi de terörist olarak içeri almazlar. 'Niye korsan miting düzenlediniz ' derlerse deyin ki sorumluluğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na aittir'' şeklinde konuştu.

Milletin yalandan, yalancılardan bıktığını, ''doğruyu söylemenin'' siyasetin temel unsuru olması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz ve eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tutuklanmaları konusunda şöyle konuştu:

''Yıllarda kamu sektöründe hizmet vermiş, üniversitede hocalık yapmış bir profesör arandığını öğrenince yurt dışından geliyor. Gelince içeri aldılar. Bu tür adalete karşıyım. Bu tür adalet olacaksa hiç olmasın. Bir ülke düşünün Genelkurmay Başkanı devletin bütün sırlarına vakıf. Terörle mücadele etmiş, emekli olmuş şimdi terörist başı diye almışlar içeri. Olur mu böyle bir şey  Türkiye Cumhuriyeti'nde orduya başkanlık yapan biri terörist olarak tanımlanabilir mi  Bunları kabul etmiyorum, sizden destek istiyorum, herkesten destek istiyorum.''


-''Niye savaşın eşiğine geliyoruz ''


Kılıçdaroğlu, daha sonra, ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın'ı ziyaret etti.

Belediye önündeki parti otobüsünden vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, ''Başkanı kimse yıldıramaz. Ne kadar baskı gelirse gelsin onun düşündüğü tek şey Bozdoğan'a hizmet vermektir. Her baskıya direnmek bizim namus borcumuzdur'' dedi.


-Türk askeri uçağının düşürülmesi-


Türk askeri uçağının Suriye tarafından düşürülmesine de değinen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Niye savaşın eşiğine geliyoruz, nedir bizim derdimiz  Suriye'den gelip topraklarımızda bizim insanımızı mı öldürdüler  Düne kadar kol kola giriyor, fotoğraf çektiriyor, birlikte tatil yapıyordunuz. Ne oldu birden bire savaşın eşiğine geldik  Birileri istedi diye mi böyle oldu  Türkiye'nin dış politikası başka bir ülkenin dış politikasına endekslenemez. Bizim coğrafyamız farklıdır. Biz bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ni kanımızla, canımızla kurduk. Bir tek hedefimiz vardı, onurlu bölgesinde güçlü sözü dinlenen Türkiye'ydi. Türkiye'yi şamar oğlanına döndürenleri ben affetmiyorum, sizler de affetmeyin.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler