YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nihat Zeybekçi: 'Birlik ve beraberliğimize kastediyorlar'
Nihat Zeybekçi: 'Birlik ve beraberliğimize kastediyorlar'
17 Ekim 2015 23:06
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bin yıldan beri bizim başımıza çorap örmek isteyenler yine iş başında ve yeniden çorap örmeye çalışıyorlar" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Merkezefendi Belediyesince halı sahaların açılışı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye'ye çok zor günler yaşatmak isteyenlere verilecek en güzel cevabın birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğunu ifade etti.

Diyarbakır, Suruç ve Ankara'daki terör saldırılarını planlayanların aynı olduğunu söyleyen Zeybekci, "Bin yıldan beri bizim başımıza çorap örmek isteyenler yine iş başında ve yeniden çorap örmeye çalışıyorlar. Bizim birlik ve beraberliğimize kastediyorlar" dedi.

Saldırıları gerçekleştirenlerin kardeşi kardeşe düşürmeyi hedeflediğini kaydeden Zeybekci, şöyle devam etti:

"Ankara'daki o bombalama ihanetinden hemen sonra bir sendika başkanı çıktı, 'Polis bombaladı' dedi. İhaneti bu kadar ileri götürdü. Benim milletim sebat etti, sabır gösterdi, benim milletim o haine inanmadı, bir olduk, beraber olduk. Bu belayı da defettik. Hainler bir iki kıpraştı. Bunu tezgahlayanlar şöyle sağı solu karıştırmaya kalktı. Orada burada gösteri yapmaya çalıştı. Baktı ki arkasından giden yok. Allah'ın izniyle bir olacağız, beraber olacağız, bunların cevabını birlik beraberliğimizle vereceğiz." 

Konuşmasının ardından Anafartalar Alparslan Spor Kulübü öğrencileri Bakan Zeybekci’ye çiçek takdim etti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler