YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nihat Hatipoğlu'ndan Erdoğan itirafı!
AK Parti’li olmakla eleştirilen Nihat Hatipoğlu canlı yayında yaptığı bu açıklamalarla çok konuşulacak. Hatipoğlu canlı yayında ‘iyi ki Cumhurbaşkanı Erdoğan var’ diyerek bu söyleminin sebebini de açıkladı.
Nihat Hatipoğlu'ndan Erdoğan itirafı!
19 Ekim 2014 / 19:30 Güncelleme: 20 Ekim 2014 / 08:39

Kendi programında siyasi yoruma girmemeye çalıştığını söyleyen ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu CNN Türk’te katıldığı bir programda siyasi yorum yapmaktan kaçınmadı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

İyi ki Erdoğan var itirafı

Hatipoğlu Ortadoğu’daki durumu yorumladığı açıklamasının ardından “Cumhurbaşkanı iyi ki var dediğiniz de ‘Nihat Hoca’ya bak!’ diyorlar ama iyi ki var!” yorumunda bulundu.

Bu yorum karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen sunucu “Recep Tayip Erdoğan için iyi ki var diyor musunuz gerçekten?” diye tekrar sordu.

Bunun üzerine de Hatipoğlu sözlerinin arkasında olduğunu söyleyerek “Ben bunu bir Müslüman refleksi ile insan refleksi ile söylüyorum. Çünkü Ortadoğu’yu görüyorum. İslam aleminin nasıl bir kriz yaşadığını görüyorum ve en azından bizi bu kavgalardan bu savaştan uzak tutmaya çalışanlar var diyorum” dedi.

Bu sözlerinin ardından sözüm bitmedi diye ekleyen Hatipoğlu tarafsız olduğuna izleyicileri inandırmak için şu sözleri söyledi:

İyi ki Devlet Bahçeli var diyorum. Bunu konuşmak problem Türkiye’de bir din adamı konuşamaz. Ya niye konuşamasın. Bir doktor konuşur mühendis konuşur din adamı konuşunca sorun oluyor. Din adamı konuşurken ey vatandaş gel buraya oy ver demiyor ama doğru olan bir hareketi ben övmek zorundayım. Niye iyi ki Devlet Bahçeli var diyorum. MHP’li olduğum için falan değil. Kobani eylemleri sırasında halkı sokağa dökmediği için…

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler