YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Neredesiniz tencere tavacılar?"
Cumrhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova'da CHP'li belediyenin ağaç katliamına değindi ve "Yalova'dakiler ağaç değil mi? Neredesiniz tencere tavacılar?" dedi.
"Neredesiniz tencere tavacılar?"
06 Aralık 2014 / 13:14 Güncelleme: 06 Aralık 2014 / 13:23

Cumrhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi olaylarında sokağa dökülüp CHP'li belediyelerin ağaç katliamlarında sokağa çıkmayan Geziciler'e de seslendi.

"Yalova'dakiler ağaç değil mi? Neredesiniz tencere tavacılar?"

"Türkiye'de ağaç dediler. Yalova'dakiler ağaç değil mi  Kadıköy'de başlayıp Taksim Meydanı'na gelen zat, oradaki 12 tane ağacın yeri değiştirildi, kesilmedi o ağaçlar. Ama Yalova'dakiler kesildi. 250'yi aşkın ağaç kesildi  Ağaç değil mi? Neredesin sen?  Nerede o çevreciler?  Nerede o Taksim'e yürüyenler?  Asırlık çınarlar ağaçtan sayılmıyor. Neredesiniz tencere tavacılar?  Konuşun bakalım"

"Gezi olayları bastırılmamış olsaydı..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gezi olayları kontrol edilmemiş, bastırılmamış olsaydı, sokaklar şiddete teslim olmuş olsaydı acaba Türkiye bugün nerede olurdu  Dikkat edin. Bu soruyu sormazlar. Bu sorunun cevabını vermezler. Ama bu sorunun Mısır'da cevabı verildi. Ukrayna'da cevabı verildi. Mısır'da sokak olayları bahane edildi, çok kanlı bir darbe yapıldı" dedi.

"Ulusal güvenliğimizi tehdit eden, vatanına ihanet içinde olan her yapının gözünün yaşına bakılmaz"

"Şu malum çevreler, özellikle de kendileri tarafından bir de kampanya yapıyorlar. Türkiye'deki bütün cemaatlerin, vakıfların, derneklerin, teşekküllerin hedef yapıldığı yalanı yayılmak isteniyor. Milli Güvenlik Kurulu'nda bu türden kararların alındığı yalanı sürekli pompalanıyor. Burada, ASKON'un Genel Kurulu'nda açık açık ifade ediyorum. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden, vatanına ihanet içinde olan her yapı, Milli Güvenlik Kurulu'nda ele alınır ve onun gözünün yaşına bakılmaz, tavsiye kararı çıkar"

Putin ziyareti ile ilgili açıklama yaptı

Ortadoğu'nun tüm zenginliklerini sömürdüler. Putin'le imza atmamızdan da rahatsız oldular. Kusura bakmasınlar irademiz kimsenin ipoteği altında değil.

 

AA

Tema
 // Can
Tema Başkanı gezide ne diyordu burada ne dedi.Hayli İlginç!!!!!!!...
07 Aralık 2014 Pazar 00:16
Gezicilerin Foyası
 // Mustafa
Gezici anarşistlerin niyetlerinin ağaçla yakından uzaktan alakası olmadığı bir kez daha güneş gibi ortaya çıktı....
06 Aralık 2014 Cumartesi 14:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler