YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nerede Türkiye aleyhine tezgah var CHP orada!
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet Meydanı'nda Samsunlulara hitap ediyor.
Nerede Türkiye aleyhine tezgah var CHP orada!
22 Haziran 2013 / 17:11 Güncelleme: 22 Haziran 2013 / 19:15

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bunların İstanbul'daki muhteşem karşılamayı görünce oyunları bozuldu, bunların Adana'daki, Mersin'deki coşkuyu görünce oyunları bozuldu. Bunların hesapları alt üst oldu. Ankara'daki ilgiyi görünce oyunları zaten bozulmuştu. Sincan'daki, Kazlıçeşme'deki, Kayseri'deki aşkı, sevdayı, muhabbeti görünce oyunları bozuldu. İşte şimdi Samsun 'ben buradayım' diyor. İşte şimdi Samsun bu oyunu bozuyor, bu tuzağı alt üst ediyor" dedi.

"Milletimin bir duası tüm oyunları bozar"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Onlar milyonlarca tweet atsınlar bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar, onlar yaksınlar yıksınlar, yağmalasınlar, bizim tek bir la havlemiz bütün tuzağı bozar" dedi.Onlar camilere ayakkabıyla girsinler. Onlar camilerimizde içki içsinşer. Onlar başörtülü kızlarımıza el uzatmaya kalksınlar. Bu milletin bir duası, bir kez ya Allah bir kez ya Fettah bir kez ya Sabır demesi onların tüm hesalrını alt üst eder"

"Toplumun sabrını taşırmaya çalışıyorlar"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi Taksim Meydanı'na bakıyorsunuz, bikinili çılgınlar çıkarıyorlar. Bu toplum bu mu  Bir tane sipariş bikiniliyi Taksim Meydanı'na çıkarıyorlar, niye  Tahrik etmek için, bu toplumun sabrını taşırmak için, bu toplumun değerleriyle oynamak için bunu yapıyorlar" dedi.

"CHP'nin geçmişinde bu oyunlar çoktur"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bir tanesi müftünün karısıyım diye ortaya çıkıyor. Hale bak, müftünün karısıyım diye başına da bir örtüyü takmış. Aman bu oyunlara dikkat edin. CHP'nin geçmişinde bu oyunlar çoktur. Aman bu oyunlara gelmeyin. Bir kadına yakışmayacak hakaretler eden, sonra CHP'nin bir ilçe başkanının karısı olduğu bu kadının ikiyüzlülüklerini gördük" dedi.

"Brezilya'da da aynu oyun oynanıyor"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Brezilya'da da aynı oyun oynanıyor. Semboller aynı, afişler aynı, Twitter, Facebook aynı, uluslararası medya aynı. Aynı merkezden idare ediliyorlar. Türkiye'de başaramadıklarını şimdi Brezilya'da başarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Oyun aynı oyun, tuzak aynı tuzak, maksat aynı maksat" dedi.

"Ulusalcıyız diye yola çıktılar, Türk bayrağının yakılmasına seyirci kaldılar"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Farkına varamadığınız bir oyunda maalesef hepiniz birer gönülle nefer olarak kullanıldınız, ey gençler. Maalesef aldatıldınız, böyle bir oyuna kurban edildiniz. Dikkat edin, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye yola çıktılar, faiz lobisine parasız neferlik yaptılar. Öyle miydi, yoksa Gazi Mustafa Kemal'de faiz lobisinin neferi miydi, eri miydi  İşte bunlar bu, tutarsız bunlar. Ulusalcıyız diye yola çıktılar, Türk bayrağının yakılmasına seyirci kaldılar" dedi.

Bu gösterilerden kim kazandı?

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi buradan, Samsun'dan soruyorum: Üç hafta devam eden bu gösterilerden kim kazandı  Ben kimin kazandığını söyleyeyim mi, sandık olarak söylemiyorum, başka türlü. Faiz lobisi kazandı, Türkiye'nin hasımları kazandı, rant lobisi kazandı, Türkiye'nin rakipleri kazandı. Peki bu gösterilerde kim kaybetti, tabii ki az da olsa Türkiye ekonomisi kaybetti, Türkiye'nin turizmi kaybetti, Türkiye'nin imajını, Türkiye'nin uluslararası gücünü gölgelediler, lekelediler" dedi.

"Bu ülkede başörtülü kardeşlerime zulmedilmiştir"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkede giyimine karışılan varsa sadece benim başörtülü kardeşlerim olmuştur. Yıllarca onlara zulmedilmiştir. Onlara tekme tokat vurulmuştur. Hala şu olaylarda bile maalesef bizim başörtülü birçok kadın, kızlarımız taciz edilmiştir. Gerçekler ortada. Tahammül edemiyorlar, dayanamıyorlar. Sen ne giyiyorsan giy ama başkasına da saldırma, o da istediği gibi giyinsin. Bu ülkede başı açık, başı örtülü el ele omuz omuza dolaşsın. Niye rahatsız oluyorsunuz " dedi.

"Nerede Türkiye'nin aleyhine bir tezgah varsa CHP orada"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "CHP'nin Genel Müdürü kalkmış Almanya Başbakanı Merkel'e mektup yazmış. Haberiniz var değil mi  Kendi ülkesini oraya şikayet ediyor. Hala Genel Başkan olamadı Genel Müdürlükte kaldı. Bu gidişle de zaten olmaya niyeti yok. Milletiyle konuşmak yerine gidiyor başka ülkelerin liderlerine ağlıyor. Türkiye düşmanı Esed ile nasıl işbirliği yaptıysa şimdi de gidiyor Türkiye'yi Avrupa'da istemeyenlerle işbirliğine hazır olduğunu ifade ediyor. Nerede Türkiye'nin aleyhine bir tezgah varsa inanın CHP'nin Genel Müdürünü o tezgahın üzerinde görürsünüz" dedi."

"Bu süreçte polisimizin üzerine çok gittiler"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Polisimize bu süreçte çok zulmettiler, çok üzerine gittiler. Hataları da olabilir, yanlışları da olabilir. Bunların üzerinde de Bakanlığımız gerekli çalışmaları yapıyor, ayrı bir konu. Ama polisimize bu kadar vurmak, dünyaya polisimizi bu denli böyle şiddet içeren eylemler içerisinde olduğunu sunmak, göstermek ihanettir" dedi.

"Bu çirkin oyunlar bizi yolumuzdan alıkoyamayacak"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Bu oyunlar bu tuzaklar, bu çirkin tezgahlar bizi yolumuzdan asla alıkoymayacak, yıkılanın daha iyisini yapacağız, tahrip edileni tamir edeceğiz. Türkiye'nin milli gelirini geçtiğimiz 10,5 yılda 3 katına çıkardık, önümüzdeki 10 yılda inşallah bir 3 kat daha arttıracağız" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"10 yılda 2 milyar 800 milyon ağaç diktik, sizin nerede bir dikili ağacınız var"

"Ben İstanbul Belediye Başkanı olduğumda susuzluk vardı, çöpten geçilmiyordu. CHP zihniyeti susuzluktur, bu CHP zihniyeti hava kirliliğidir. Onların iktidar olduğu dönemde bu ülkede benzin, yağ, ekmek kuyruğu vardı"

"Bu ülkede başörtülü kızlarımız üniversitelere sokulmadı. Hani özgürlüğü savunuyordunuz?"

"Bunlar Zahide Nine'nin kahramanca haykırışını hiç dile getirmediler. Yakıp yıkanları afacan çocuk gibi gösterdiler"

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler