YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Neden terör eylemleri arttı'
Erdoğan, Trabzon'un Of ilçesindeki toplu açılış törenlerine katıldı.
'Neden terör eylemleri arttı'
13 Haziran 2010 / 18:03 Güncelleme: 13 Haziran 2010 / 18:29

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bir kez daha antidemokratik yollardan siyaseti düzenlemek istiyorlar. Geçin o işi, artık millet düzenliyor o işi'' dedi.

Vatandaşlara hitap eden Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin ekonomide yeni başarılara azim ve inançla koştuğunu dile getirdi. Türkiye'nin, küresel krizi en güzel şekilde atlatırken bundan rahatsız olanların bulunduğunu anlatan Başbakan Erdoğan, geçen haftalarda IMF, Dünya Bankası ve dünyanın en önemli CEO'ların katılımıyla İstanbul'da yapılan toplantıdan söz etti.

"IMF'DEN YARDIM ALMIYORUZ"

Türkiye ile ilgili açıklanan sonuç bildirgesinde, ülkenin şu anki konumunun ortaya konulduğunu, bunu da tek kelimeyle ''başarı'' olduğunu anlatan Başbakan Erdoğan, IMF'den artık yardım alınmadığını anımsattı.

Yaklaşık 2.5 yıldır IMF'den para almadıklarını anlatan Erdoğan, ''Bizden önceki iktidar, bundan 30 milyar dolar aldı. Çıkmış utanmadan, sıkılmadan 'hükümet IMF ile ilişkisini kessin' diyor. Senin aklına ihtiyacımız yok, aklın vardı da niye gittin 30 milyar dolar aldın?'' diye sordu.

23.5 milyar dolar borç devraldıklarını, şu anda ödemelerle yaklaşık 8 milyar dolar borç kaldığını dile getiren Erdoğan, ''onların borcunu biz ödüyoruz'' dedi.

Dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yer almak için emin adımlarla ilerlerken, şimdi Türkiye küresel güç olurken, itibarını artırırken, bölgesinde söz sahibi bir ülke olmuşken neden bu terör eylemlerinin artığının düşünülmesini isteyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"MİLLETİN ZİHNİ BULANDIRILMAYA ÇALIŞILIYOR"

''Of'un çalınmadık kapısı kalmasın. Bunların cevabını birlikte araştırın. Geçmişte devreye konulan kirli senaryolar, bugün yeniden konulmak isteniyor. Geçmişte başarılı hükümetlere konulan senaryolar, bugün yeniden uygulanmak isteniyor. Bir kez daha milletin zihnini bulandırmaya çalışıyorlar. Bir kez daha antidemokratik yollardan siyaseti düzenlemek istiyorlar. Geçin o işi, artık millet düzenliyor o işi, millet... Biz bunlara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Siz, bize bir emanet yüklediniz, biz o emaneti kutsal gördük, görüyoruz.

7.5 yıldır o emaneti yere düşürmedik, bundan sonra da düşürmeyeceğiz. O emaneti bizden gasp etmeye çalışanlara aman vermedik, bundan sonra da o emaneti yere düşürmeyecek, ona zarar vermek isteyenlere boyun eğmeyeceğiz. Çetelerle mücadelemiz hız kesmeden devam edecek. Terörle mücadelemiz hız kesmeden devam edecek. ekonomiyi büyütme gayretimiz aynı şekilde, kararlılıkla devam edecek. Türkiye'yi büyütme mücadelemiz devam edecek. Milli birlik ve kardeşlik için mücadelemiz hız kesmeden devam edecek. Terör sorunu var mı ülkemizde? Var. bunu minimize etmeye gayret edeceğiz. ülkemizde etnik ayrımcılık yapmayacağız. buna müsaade etmeyeceğiz. Benim ülkemde Kürt kökenli vatandaşlarımla bir sorunum yok.''


CESARETLE SORUNLARIN ÜZERİNE GİDECEĞİZ


''Of'lu kardeşlerimin sorunu var mı?'' diye soran Başbakan Erdoğan, çünkü yaratılanı yaratandan ötürü sevdiklerini dile getirdi.

Türküyle, Kürdüyle, Boşnakıyla, Arnavut'u, Çerkez'i ile bir ve beraber olduklarını anlatan Başbakan Erdoğan, ''benim ülkemde Karadeniz ne ise Doğu Anadolu o, Akdeniz neyse Orta Anadolu o, Marmara o...'' dedi.

Her hizmeti, her yerin alacağını anlatan Başbakan Erdoğan, Karadeniz Sahil Yolu ile ilgili çalışmaları örnek verdi.

Güneydoğu Anadolu'da Ferhat gibi dağları deldiklerini ifade eden Erdoğan, ''Niye biz Şirin'e aşığız. şirin millet. Biz millete aşığız. onun için bu dağları deldik'' diye konuştu.

Türkiye'nin daha demokratik standartlara ulaştırma gayretlerinin devam edeceğini ifade eden Erdoğan şöyle devam etti:

''Ayrımcılık yok. Aynen devam ettik. Azınlıkların hukukunu koruduk, koruyoruz, koruyacağız. İşsizlik sorunumuz var, geldiğimizde 10.7 idi, şu anda dünyadaki küresel krize rağmen 14.4. Azalacak, iddiayla söylüyorum azalacak. Ama ABD'nin işsizlik oranı yüzde 100 artarken, 9.6'ya ABD çıktı. ABD gibi bir ülke bu hale geldi. Biz 10.7'den, 14.4'deyiz şu anda ve düşüyoruz. Daha iyi olacak. Hiç endişemiz yok. Tüm bunlarla birlikte bölgemizde ve dünyada barış mücadelemize de hız kesmeden devam edecek, sizin sevginiz ve desteğiniz ve hayır dualarınız arkamızda olduğu sürece biz durmayacağız, vazgeçmeyeceğiz ve cesaretle soruların üzerine gideceğiz.''

Dün de Trabzon'da büyük açılışlar gerçekleştirdiklerini anımsatan Erdoğan, bölgeye her geldiğinde müjde getirdiğini söyledi. Türkiye'nin değişip dönüştüğünü anlatan Erdoğan, atılan adımların ortada olduğunu kaydetti.

Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

''İnandık, başardık demek istiyorsak durmadan dinlenmeden, bıkmadan usanmadan sizlere hizmet getirmeye Türkiye'nin her köşesini hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Herkesin bir hesabı var ama Allah'ın da bir hesabı var. Bize düşen çalışmak, daha çok çalışmak elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanarak potansiyelimizi en üst düzeyde hareket geçirerek hedeflerimize ulaşacağız. Yeter ki sizler bizden desteğinizi esirgemeyin, yeter ki sizler bizden hayır dualarımızı esirgemeyin. Çok güzel işler başardık. İnşallah daha da fazlasını başaracağız.'' AA

SİZ SİZE DÜŞENİ YAPIN GERİSİ KOLAY !
 // MAVİ MARMARA
Sn.Başbakanımız önemli olan bunların oyunlarının bildik ve tanıdık aynı oyunlar olması zaten başka bildikleri bir şeyde yok. Biz vatandaş bize düşeni yaptık alasıyla yine yaparız yeterki siz vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam ediniz zamanı gelince ortalığın toz dumanı gidince bunlar neye bindiklerini görecekler.12 eylül öncesindede terörü gaza getirip ihtilalden sonra tık kestiklerini biliyoruz bunlar onu arzuluyorlar fakat nafile o dönem çoktan geçti....
13 Haziran 2010 18:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler