YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Neden Diyarbakır'a gidemiyor?
Neden Diyarbakır'a gidemiyor?
07 Eylül 2010 13:51
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katıldığı televizyon programında neden Diyarbakır'a gitmediğini açıkladı. Bahçeli"Evet şu an gitmiyoruz, çünkü büyük ormanı yakan bir kıvılcımdır"dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, neden Diyarbakır'a gitmediğiyle ilgili olarak soruları cevaplandırdı. Erkan Tan'ın sunduğu programa katılan Bahçeli, gündemdeki konularla ilgili soruları cevaplandırdı.

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik 'Diyarbakır'a gidemiyor' eleştirileriyle ilgili olarak, "Başbakan bir konuşmasında Diyarbakır için Büyük Ortadoğu Projesinin kutup yıldızı olacağını ifade etmeye çalışıyor. 'Gidemiyorsunuz' diyor. Evet biz şu an gitmiyoruz. Ama bir gün büyük Diyarbakır yürüyüşünü yapacağımdan kimse endişe duymasın. Gitmiyoruz, çünkü büyük ormanı yakan bir kıvılcımdır.

Türkiye'nin yakılmasını, yangın yerine çevrilmesini, bin yıllık kardeşliğin bozulmasını ve çatışmaya dönüşmesini istercesine bir tahrikle biz bu oyuna gelemeyiz ve böyle bir şey düşünemiyiz. Diyarbakır'a gitmeden de Diyarbakır sevgisini kazanabiliriz. Nitekim de orada çalışmalarımız devam ediyor. Her siyasi partinin kendine göre bir taktiği bir stratejisi vardır, onları da dikkate almak lazım.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler