YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Neden 110 ülke bizden daha hızlı büyüdü?
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 2012 yılında Türkiye'nin büyüme hızının yüzde 2,2 olduğunu hatırlatarak, bu oranla 187 ülke arasında 111. sırada olduğunu söyledi.
Neden 110 ülke bizden daha hızlı büyüdü?
25 Mayıs 2013 / 13:38 Güncelleme: 25 Mayıs 2013 / 13:40

Kılıçdaroğlu, "Sormamız gereken soru şu: Neden 110 ülke bizden daha hızlı büyüdü? Bu sorunun yanıtı siyaset kurumunun izlediği ekonomik ve sanayi politikalarıdır. Bunu hepimiz yeniden tahlil etmek ve irdelemek zorundayız." dedi.

Kılıçdaroğlu, Ankara'da Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'nin geleneksel bölge buluşmasına katılarak, sanayi bölgesinde fabrika temeli attı. Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'nde iş adamları ile kahvaltıda bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kelam Kılıçdaroğlu, burada yaptığı temel atma töreninin ardından Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti.

Temel atma töreni öncesi konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 150'ye yakın organize sanayi bölgesi olduğunu ifade ederek, "Sayı Türkiye'nin yüz ölçümü dikkate alındığında küçük görünebilir, ama önemli bir rakamdır. Bu sanayi bölgelerinde 60 bin işletmede bir milyonu aşkın kişi çalışmaktadır. Bu kadar işçinin çalıştığı Türkiye'de daha fazla organize sanayi bölgesi olmalı, daha fazla insan çalışmalı ve katma değeni yüksek ürünler üretilmelidir ve bununla birlikte adımızı dünyaya daha fazla duyurmalıyız." dedi.

2012 yılında Türkiye'nin büyüme hızının yüzde 2,2 olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bu oranla 187 ülke arasında 111. sırada olduğunu söyledi. 110 ülkenin Türkiye'den daha hızlı büyüdüğünü belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Biz de büyüyoruz, ama 2,2. 110 ülke bizden daha büyük başarıya imza atmış. Sormamız gereken soru şu: Neden 110 ülke bizden daha hızlı büyüdü?

Toprağımız, güneşimiz, bereketimiz, sanayimiz, üreticimiz ve üniversitelerimiz var. Neden bizden daha hızlı büyüdüler? Neden ilk 10'un içinde değiliz? Bu soruyu hepimizin sorması lazım. Bu sorunun yanıtı siyaset kurumunun izlediği ekonomik ve sanayi politikalarıdır. Bunu hepimiz yeniden tahlil etmek ve irdelemek zorundayız."

 

CİHAN

manyak
 // maliki
Vallahi de manyak billahide
eskiden ülke geriye gidiyor enflasyon bötle şöyle AKP yalan söylüyor diyenler şimdi neden yavaş büyüdük diyor iananamıyorum ya

yarın bunlar çıkar neden ilk on a girdikte bire giremedik der
bir e gelse AKP eminim nu seferde unutur 0 inelim der bunlar

dedim ya abi manyak bunlar...
25 Mayıs 2013 Cumartesi 18:23
civcivler yesin
 // Oruc
Hükümeti 2001 de CHP Devleti ekonomi krizine sokmustur , CHP ne ekonomiden ne siyasetten anlamaktan nede muhalefet olmaktan acizdir . Az asagidan atta civcivler yesin ...
25 Mayıs 2013 Cumartesi 17:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler