YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Necdet Özel devreye girdi, o isim HAVELSAN'dan atıldı
Necdet Özel devreye girdi, o isim HAVELSAN'dan atıldı
15 Nisan 2015 07:12
TÜBİTAK'ta işten çıkarıldıktan sonra HAVELSAN'da işe başlayan Ünal Tatar'ın bu macerası kısa sürdü.

TÜBİTAK'a bağlı Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi’nde görevliyken yanlı bilirkişi raporu hazırladıkları gerekçesiyle işten çıkarılan isimlerden Ünal Tatar'ın HAVELSAN'da işe alınmasından geri adım atıldı. 

Balyoz, Poyrazköy ve Askeri Casusluk Davası sanıklarının şikayeti üzerine işten çıkarılan TÜBİTAK personeli hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ceza davası açmıştı. Ardından Balyoz davasında sanıkların ceza almasını sağlayan dijitalleri inceleyip sanıklar aleyhinde rapor hazırlayan bu bilirkişiler hakkında görevi kötüye kullanmak suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

Genelkurmay Başkanı devreye girdi

İşten atılan ve hakkında dava açılan bilirkişilerden TÜBİTAK Siber Güvenlik Enstitüsü Uzmanı Ünal Tatar’ın TSK’ya bağlı HAVELSAN’da göreve başladığı ortaya çıkmıştı. 
 
Haber başta Balyoz sanıkları olmak üzere askeri çevrelerde tepkiye neden oldu. Bu gelişme üzerine ise Tatar’ın HAVELSAN’la ilişiği kesildi. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in olaya müdahale ettiği ve araştırma yapılmasını istediği, Tatar'ın bunun üzerine ilişiğini kestiği öne sürüldü.

 

VATAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler