YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nebil İlseven'den istifa resti!
Nebil İlseven'den istifa resti!
05 Şubat 2011 12:10
CHP'nin yeni il başkanı, listesindeki bazı isimler istenmeyince bakın ne yaptı...
CHP İstanbul İl Başkanlığı'na tartışmalı bir şekilde atanan eski Doğan Holding CEO'su Nebil İlseven, kendisini bu koltuğa oturtan örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'le karşı karşıya geldi.

Alınan bilgilere göre, kendi hazırladığı il yönetim kurulu listesini genel merkeze gönderen İlseven, tırpanla karşılaştı. Bazı isimler, 'sosyete' diye tabir edilen ya da tabana uzak kişiler olduğu gerekçesiyle kabul görmedi. Bunun yerine, genel merkezden atama yapıldı. İddiaya göre, İlseven bu nedenle Gürsel Tekin'e istifa resti çekti ve bu yönetimle uyum içerisinde çalışamayacağını söyledi.

Atanan yeni yönetimde en çok dikkat çeken isim, eski Orhanlı Belediye Başkanı Cemil Ekşi.  ANAP kökenli bir siyasetçi olan Ekşi, yolsuzluk gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından iki defa görevden alınmıştı. Hakkında, orman arazilerini imara açmak, su havzalarında yapılaşmaya izin vermek, aralarında yakınlarının da olduğu birçok kişiye akaryakıt istasyonu alanı tahsis etmek gibi birçok iddia mevcut. (Zaman)
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler