YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ne matematik ne geometri: Bahçeli'nin yeni tezi Kharkiv metrosu!
Matematik ve geometrik çizimlerle siyasi tezlerini destekleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin merkez partisi olduğunu anlatmak için Ukrayna’daki ‘Kharkiv Metrosu’nu örnek gösterdi
Ne matematik ne geometri: Bahçeli'nin yeni tezi Kharkiv metrosu!
28 Mart 2015 / 09:30 Güncelleme: 28 Mart 2015 / 10:31

MHP Lideri Devlet Bahçeli, kurmaylarıyla yaptığı değerlendirmede, siyasette şekillenen yeni tabloyu, merkez parti tanımını ve MHP’nin bu tablodaki yerini yeni bir grafikle açıkladı.

MHP’nin milli, manevi hassasiyetler taşıyan, ülkenin bölünmesinden kaygı duyan, hükümete dönük yolsuzluk görüntüsünden rahatsız olan, ‘vatan’ tanımının yeniden yapılmasına karşı çıkan seçmen için siyasetteki ‘merkez parti’ konumuna geldiğini vurgulayan Bahçeli, diğer partilerden merkeze, MHP’ye geçiş olacağını vurguladı. Bahçeli, merkez parti tanımını Kharkiv Metrosu modeliyle açıkladı.
Bahçeli, Ukrayna’nın Kharkiv kentinin metrosunun grafiğine işaret etti.

3 temel çizgi şeklindeki hattan oluşan metro ağının, hatların merkezdeki çakışma noktaları ile üçgen şeklinde bir merkez bölge oluşturduğunu, çakışma noktalarında hatlardan yolcu aktarımı yapılabildiğini anlatan Bahçeli, farklı siyasi partilere oy veren seçmenin merkezdeki buluşma ve geçiş noktasının da MHP olduğunu belirtti.

Bahçeli, izlenen politikadan rahatsız olan diğer partilerin seçmenlerinin, hat değiştirmek isteyen yolcular gibi, merkezde yer alan MHP’de buluşabileceğini anlattı. Bahçeli’nin yaptığı ‘merkez’ tanımı, HDP dışında kalan AK Parti, CHP ve MHP’nin ana omurgasını oluşturduğu bir siyasi model içinde MHP’ye her zamankinden çok oy aktarımı beklediğini ortaya koydu.

3 ana hattı bulunuyor

Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan Kharkiv’deki metro 1975’te açıldı. 39.6 kilometre uzunluğundaki metronun 3 ana hattı var ve kesişiyor. Metro günde 633 bin 150 yolcu taşıyor.

 

HABERTÜRK - SALİHA ÇOLAK

01:48
 // Memet Çetin
MHP'li kardeşlerime sesleniyorum, Devlet Bahçeli MHP'ye layık bir lider değil... MHP teşkilatının başında Sedat Peker gibi biri olmalı... Sedat Peker bu görevde gözü olmadığını söyledi ama hiçmi adam gibi bir lider yok aranızda... hadi diyelim sayın Bahçeli Başbakan oldu, uçağa binemeyen birisi Türkiye'yi nasıl temsil eder, mümkün değil... en geç 3 seçim gelişme getirememişsen bu işi bilen birine bırakmanın zamanı gelmiş geçmiştir......
29 Mart 2015 01:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler