YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Ne güzel yağma hasanın böreği, gelsin paralar'
'İktidar da muhalefet de birbirinden memnun'
'Ne güzel yağma hasanın böreği, gelsin paralar'
11 Temmuz 2009 / 20:36 Güncelleme: 11 Temmuz 2009 / 00:00

DSP'den istifa ederek 'Türkiye Değişim Hareketi' adıyla parti kurma çalışmalarını sürdüren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Lideri Baykal'a ağır eleştrilerde bulundu. 
  
DSP'den istifa ederek 'Türkiye Değişim Hareketi' adıyla parti kurma çalışmalarını sürdüren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş'ın davetlisi olarak Kastamonu'ya geldi. Daday Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalığa hitap eden Sarıgül, işsizlik ve geçim sıkıntısının giderek arttığını belirterek, "Ülkemizde işler iyi gitmiyor. Ankara'daki siyasetçilerin derdi başka, halkımızın derdi başka. Umutsuzluk ve karamsarlık giderek büyüyor." dedi.


Baykal'ı, 'Atatürk'ü istismar etmekle' suçlayan Sarıgül, "Ankarada iktidara ve muhalefete bakıyoruz. muhalefet oturmuş yatmış orada bekliyor. Ahh ne güzel yağma hasanın böreği, İş Bankası'ndan gelsin paracıklar, Atatürk'ü istismar etmekten başka hiçbir şey yok. 40 yıldan beri orada oturuyor. Zaman geçiriyor. Siyasi görevler zaman tüketme yeri değil, hizmet yapma yeridir. İktadar da muhalefet de birbirirnden memnun, birisi zaten iktidar olmak istemiyor. Türkiye'nin yen bir değişime ihtiyacı var." diye konuştu.


Mevcut siyasi partilerin, genel başkanların tapulu malı haline geldiğini savunan Sarıgül, "Bu zengin vatan topraklarında neden yoksuluz?" diye sordu. Türkiye Değişim Hareketi olarak ülkenin her köşesini dolaştıklarını vurgulayan Sarıgül, Türkiye'de yeni bir iktidarın zorunlu olduğunu, bunun için yola çıktıklarını kaydetti. Sarıgül konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Siyasette yeni bir enerjiye ihtiyaç var, bunu görüyorum. Bu enerjiyi iktidara taşımak için yurttaşlarımla birlikte yürümeye kararlıyım. Bugünkü siyaset anlayışı tıkanmıştır. İktidar da muhalefet de sorunları çözmekte yetersiz kalmaktadır. Oy verip Ankara'ya gönderdiğiniz siyasetçiler, iktidarı ve muhalefetiyle, sorunları çözmek yerine yapay gündemlerle zaman tüketiyorlar. Onlara seyirci kalamayız. Değişim istiyorsak bugünkü Ankara anlayışını kökten değiştirmeliyiz. Büyük yolculuğumuz başlamıştır. Bizim hareketimiz gençlerle, kadınlarla, her yaştan yurttaşımızla ülkemizi mutlu geleceğe taşıyacaktır. Tarih bizim harekete geçmemizi bekliyor. Bir tek hedefimiz vardır, o da iktidarın anahtarını AKP'den teslim almaktır. Gelin, bu büyük değişime siz de destek verin. Bizim iktidarımızda ötekiler olmayacaktır; 70 milyon insanımızın tamamının mutluluğunu sağlayacağız."


(CİHAN) 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler