YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nazmiye Demirel vefat etti
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel hayatını kaybetti
Nazmiye Demirel vefat etti
27 Mayıs 2013 / 23:10 Güncelleme: 28 Mayıs 2013 / 07:43

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel vefat etti. Vefat haberini alır almaz hastaneye gelen Süleyman Demirel, "65 senelik hayat arkadaşımı kaybettim, mekanı cennet olsun" dedi. 

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi doktorlarından Haldun Müderrisioğlu, Nazmiye Demirel'in vefatıyla ilgili açıklama yaptı. Nazmiye Demirel’in 4 Aralık 2010 tarihinde Alzheimer hastalığı ve sıvı elektrolit bozukluğu nedeniyle hastanelerinde kabul edildiğini ve o tarihten bu yana tedavisinin aralıksız devam edildiğini belirterek, "Bu akşam, kandaki oksijen azalması ve bilahare de kalp durması sonucunda saat 22.27 itibariyle bütün müdahalelere rağmen hastamızı kaybettik" dedi. Süleyman Demirel'in sağlık durumuna ilişkin de konuşan Müderrisoğlu, "Az önce geldiler. İçeride dinleniyorlar. Çok üzgünler ama metanetlerini muhafaza ediyorlar. Sağlık durumu çok iyi" ifadelerini kullandı. Müderrisoğlu ayrıca, Süleyman Demirel'in rahatsızlığı nedeniyle Süleyman Demirel ile Nazmiye Demirel'in en son 1.5 ay önce yüz yüze görüştüğünü de sözlerine ekledi.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel de eşinin vefat haberini öğrenir öğrenmez, Başkent Hastanesi'ne geldi. Merdivenlerden çıkarken güçlük çeken Demirel'in üzgün olduğu dikkat çekti. Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Demirel, "65 yıllık hayat arkadaşımı kaybettim. Mekanı cennet olsun. Bütün sağlık personeline minnet ve şükranlarımız var. 4.5 sene onu ayakta tuttular, Allah kendilerinden razı olsun. Allah rahmet eylesin" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel de Başkent Hastanesi'ne geldi. 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler